Pullu Payetli Kumaş

İğne İpliği konusunda sıkça sorulan bir soru, el nakışı projeleri için hangi kumaş seçeceğidir.Biz (önce el nakışı için özel zemin kumaşları test bahsettik burada ve burada nakış sayısız kez, Konuştuğumuz örneğin) keten ( burada ve burada onları pek çok bilgi ile iki makale vardır) ve biz’

pullu payetli kumaş
pullu payetli kumaş

Pullu Payetli Kumaş. Nakış için uygun kumaş koleksiyonunu inşa etmeyi görüşmüştük , ancak birlikte nakış yapmak için sohbet ettiğimiz yıllar boyunca, özellikle el nakışları için bir zemin kumaşında neye benzediğimi belirtmedim. Bunu bugün kumaş alanlar yapacağımı ve tartışmaya açacağımı düşündüm. Çoğu nakış işlemcisinin en sevdikleri kumaşları vardır, bu yüzden yüzey çekiminde kullanmak istediğiniz kumaşları, yüzey nakışı projeleri için kaçınan kumaşları ve düşüncelerinizin arkasındaki nedenleri ve ne olduğunu öğrenmek isterim.

Pullu Payetli Kumaş. Avantajlı olarak kumaşlara kıyasla örgü avantajı, yüksek bir hava geçirgenliğine sahip, yüksek ısı yalıtım özelliklerine sahip olduğu bir gerçektir. Bir kişinin hareketsiz olduğunu ve bir kişinin şiddetle hareket ettiğinde kolay aşırı ısı verdiğinde nedeniyle nedeniyle örme kumaşın yapısına, uzun, o iyi kumaş alanlar korur. Bu özellikler, insan gövde (iç giyim, çorap, spor ürünleri) ile doğrudan temas halinde ürünler için özellikle değerlidir. Aynı zamanda, üst, eldiven, jartiyer- çorap kış aralığı yüksek hava geçirgenliği

pullu payetli kumaş
pullu payetli kumaş

olumsuz yönde bir ısı yalıtımına etkiler.

Bir duvara asmak için tamamen dekoratif bir şey mi dikiyorsun? Masa örtüsü, çarşaflar, yastık kılıfı mı nakış yapıyorsunuz? Bir gelinlik süslüyor muydun Bir kış eteği mi? Bir ceket? Bir sandalye veya ayak tablası için döşeme dikiyor musun? Ya da koltuğunuz için bir yastık mı?

Bitmiş projenizi nasıl kullanmayı planladığınızı anlamak, hangi zemin kumaşını kullanacağınıza karar vermenize yardımcı olmak için uzun bir yol kat edecektir.

Pullu Payetli KumaşNe tür bir nakış yapıyorsun? Yaptığınız nakış türü, projeniz için seçtiğiniz kumaşın türünü etkiler.

Yüzey işlemede genellikle eğri çizgiler ve akıcı çizgiler bulunduğundan pürüzsüz eğrileri nakış yapmanızı sağlayacak bir kumaş seçmeniz mantıklı olur.

Eğri çizgilerin yanı sıra, yüzey nakışı sıklıkla sıkı dikiş gerektiren dolu alanlar içerir. Düşünün: saten dikiş, uzun ve kısa dikiş doldurma.

Bu dikiş türünü barındırmak için, tam bir dokuma kumaşın olması en iyisidir. Tam dokumayla, kumaşın çözgü ve atkı iplikleri, aralarında belirgin boşluk bırakmadan yüzeyini doldurur. Açık, havadar, havlu kumaş üzerinde yapılabilecek çok hassas dikiş için istisnalar yapılır, ancak çoğu yüzey nakışı stili için, tam dokuma kumaş alanlar ile bir yüzey en iyi şekilde yararlanacaktır.

Sayılan işler (çapraz dikiş, karanlık işler, ve benzeri sayılır), çözgü ve atkı iplikleri kesişmelerinde, yüzey nakışı ile, küçük delikler bulunan düz örgü kumaştan faydalanırken, bu aralık istenen değildir. Dikişiniz ne kadar yoğun ve ağır olacak? Projenize çok yoğun dolgular ekleyecek misiniz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın