Polyester Kumaş Alanlar Zeytinburnu Kumaşçılar Çarşısı

PARTİ KUMAŞ ALANLAR – SPOT KUMAŞ – STOK KUMAŞ. İş kıyafetleri için alışveriş yaparken tüketicilere geniş bir seçim yelpazesi sunulmaktadır. Kumaşların, stillerin ve farklı üreticilerin kombinasyonu , seçimi göz korkutucu hale getirebilir. İş kıyafetleri için en popüler kumaşlardan ikisi %100 pamuk ve poli-pamuk karışımıdır. Ama en iyi seçim hangisi? Kısacası, bu alıcının ne aradığına bağlıdır.

Kumaş alanlar. Peki %100 pamuklu ve poli-pamuk karışımlı kumaşlar arasındaki farklar nelerdir? Başlangıç ​​olarak, bir poli-pamuk karışımı, adından da anlaşılacağı gibi: pamuk ve polyester elyaflardan oluşan bir kumaş. Oran değişir, en yaygın olanı %65 pamuk ve %35 polyesterdir. 50/50 karışımları da kolayca bulunur. Karışım, hem pamuk hem de polyester elyafın avantajlarını tek bir kumaşta toplayacak şekilde tasarlanmıştır.

Pamuğun avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Spot kumaş alanlar. %100 pamuk tamamen nefes alabilen bir kumaştır bu da sıcak koşullarda giymek için daha serin olabileceği anlamına gelir. Ancak kalınlık arttıkça nefes alabilirlik azalır. %100 pamuk, dokumaya bağlı olarak kolayca yırtılma ve yıpranma eğilimindedir. Pamuklu kanvas çok dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı bir kumaştır ancak çok kalın ve ağırdır. Güvenlik açısından, yangına dayanıklılık için işlem görmemiş pamuk lifleri, polyesterin eriyeceği yerde yanma eğiliminde olacaktır. Doğal bir elyaf olarak,% 10 pamuklu giysiler de sentetik muadillerinden biraz daha pahalı olma eğilimindedir.

Polyester, pamuk kadar eşit sayıda avantaj ve dezavantaja sahiptir.

Parti Polyester nefes almaz ve terleme başladığında cilde yapışma eğilimindedir. Dayanıklılık açısından, polyester daha elastik bir elyaftır ve bu nedenle yırtılmaya karşı dirençli olma eğilimindedir. Bununla birlikte, pamuklu kanvas kadar aşınmaya dayanıklı olma eğiliminde değildir. Polyester, başarılı bir hasat için doğanın güçlerine bağlı olmadığından, genellikle %100 pamuktan çok daha ucuzdur.

KARIŞIMLI KUMAŞ NASIL YAPILIR?

Yazlık ince kumaşlar hangileri,yazlık ince kumaşlar,yazlık terletmeyen kumaş,yazın hangi kumaş alınır,yaz aylarında hangi kumaşları giymeli,kumaş satın alanlar,yazlık kumaş alanlar,yazlık kilo ile kumaş,kiloyla yazlık kumaşlar,parça yazlık kumaş,

Parça kumaş satın alanlar. Poli-pamuktan yapılan karışık kumaş, bir kumaş oluşturmak için pamuğun doğal liflerinin polyesterin suni lifleriyle birleştirilmesiyle yapılır. Lifler birlikte bükülerek bir iplik oluşturulabilir veya ayrı ayrı atkı ve çözgü iplikleri olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, poli-pamuk sadece dokuma kumaş olarak değil, aynı zamanda örme jarse gibi bir örme kumaş olarak da mevcuttur. Bükülmüş pamuk ve poli iplikler içeren ipliklerden yapılan kumaşlar, çeşitli elyafların çözgü ve atkı iplikleri olarak kullanıldığı kumaşlardan genellikle biraz daha pahalıdır, ancak çoğu zaman daha yüksek kalitededir.

ÖZELLIKLER

Kilo ile kumaş. Poli-pamuk, her iki elyafın avantajlarını bir araya getirdiği için birçok harika özelliğe sahiptir. Malzeme karışımı sadece yatak çarşafları ve iç döşemeler için kullanılmaz, aynı zamanda giysilere de olumlu özellikler kazandırır.

Kumaş alan. Saf polyester çok nefes almaz ve sizi çabucak terletebilir. Pamuk ise son derece hava geçirgendir ve iyi nem taşınmasını sağlamak için polyester ile birleştirilir. Pamuk ayrıca bazı dezavantajlara sahiptir. Malzeme kolayca kırışabilir ve bakımı özellikle kolay değildir. Polyester ise neredeyse kırışmaz ve bakımı son derece kolaydır: Böylece diğer malzemenin olumsuz özellikleri ortadan kalkar.

Kırışmayan kumaş isimleri,En iyi elbise kumaşı,Ütü istemeyen kumaş isimleri,En kaliteli Kumaş isimleri,Yazlık kumaş isimleri,En iyi kumaş markaları,Hangi kumaş terletmez,Yazlık elbise Kumaşları, Penye kumaştan neler yapılır,Ütü istemeyen kumaş isimleri,Penye kumaştan neler dikilir,Kumaştan neler dikilir,

Parti kumaş alanlar. Nihai ürün, aynı zamanda nefes alabilen yumuşak, rahat ve esnek bir kumaştır. Poli-pamuk dayanıklıdır ve boncuklanma ve statik birikmeye daha az eğilimlidir. Kumaş ayrıca saf pamuktan daha ucuzdur ve farklı oranlarda polyester ve pamuk mevcuttur. Kendi poli-pamuk karışımınızı yaratın ve esnek kumaşın avantajlarından yararlanın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın