Penye Kumaş

Kumaş örme Atkı atkı sırayla sıralı olarak örgü kumaş şeritlerinin bobin takımları tarafından oluşturulan bir halka halinde örülmüş iplik bir (veya daha fazla) bükülmesiyle oluşturulmaktadır. Katlanır atkı örme malzeme, daha çok genişleme, esneklik ve iyi geçirgenliği vardır. tek ve çift taraflı noktalarının atkılı örgü kumaş. Kumaşın bir yüzey tarafı tersine, kumaş döngüsü daire arkı kapsayan bir ön ayağı maruz, bir kumaşın merkez dairesi kolon kapak halkası karşılıklı yan, çift örgü ön bobin yanı dağıtılır.

  1 . Atkı örgü

Penye Kumaş
Penye Kumaş

Atkı örgü örme basit, en temel tek organizasyondur, düz dikiş anılacaktır. Jersey kumaş  tür tişörtler, külot, ceket, kazak, spor iç çamaşırı, çorap ve eldiven gibi iç çamaşırı kullanılır. Oluşan sürekli bir kovanın bir bobin üzerinden birbirine düz dikiş. Atkı düz dikiş dokular halka cephe Kolon boyuna şeritler, enine karşılıklı görünümü açığa daire yayı ortaya örme kumaşın her iki tarafında farklı bir görünüme sahiptir. Daireden daha merkezi daire yana kuru depo ışık difüzyonu üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olduğu ve bu nedenle pozitif daha karanlık arka örgü kumaş görüntülenir. Genelde merkezi daire yanal negatif olarak ortaya çıkmış ve halka ön yüzey olarak kolon uzun yan ortaya çıkar. Özellikler atkı düz dikiş kolay ve verimli bir kıvrık, eşevresizlik, iplik üretimi daha az miktarda sahip olmasıdır.

2 . yivli dikiş

Nervür yapısı ön ve birbirlerine bunun arka pervaz ilmek çubuğu arasından düzenlenmiştir. , Kıvrık bir ters örgü yönü eşevresizlik sahip olan, daha büyük bir yan uzantı ve elastikiyet büyük esnek büyük yoğunluğa sahip En büyük özelliği.

Penye Kumaş
Penye Kumaş

Yaygın pamuk kazak, hırka ve giyim kumaş manşet, yaka, çorap ve benzeri etek dokunmaktadır pantolon kullandı.

 3 . kilitleme yapısı

Ayrıca pamuk kuruluş ya da çift ön kuruluş olarak da bilinir. Bu iki nervür yapısı tarafından oluşturulan bir kompozit malzemedir. Ön dikiş argaç başka kabartma yapısı ile maskelenen geri argaç kilit yapısının, bu şekilde, sadece, kumaşın ön ilmek çubuğu her iki yüzüne de görülebilir. Kilitleme doku örme giysi üretimi için yoğun olarak. pamuk kazak pantolon ve moda üretimi, hiç kıvırma ve raveling direnci, sıcak, yumuşak, bez pürüzsüz, iyi esneklik ve genişletilebilirlik olduğunu.

  4 . Penye kumaş Pelüş

Atkı küme döngü kurum, formül besleme ve elyaf demetlerinin kesme kazık iki çeşidi vardır. Genellikle, düz dikiş temelinde oluşturulmuştur. Elyaf demeti ve küme ipliğinin baş ucunda kumaş yüzeyi üzerinde açığa sırasında dokuma işlemi, zemin ipliği ve ilmek ipliği örme ile beslenen lif ya da içinde, villöz kurdu. İle doldurulmuş Peluş kumaş yüzeyleri, farklı uzunluklarda olabilir, daha düzenli kadife olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın