Pazen Kumaş

Pazen Kumaş.

Pazen ilk tanıdık yeni doğmuş, bu malzemeden imal edilen bir rahat ve hijyenik çocuk bezi sarılı hayatının ilk günlerinde anlamıyla oluşur. Yumuşak, sıcak ve tamamen doğal kumaş çocuk giyim ve yatak takımları için ideal olduğundan, resimlerinin çoğu onları daha çekici çocuklara yapan çocuk temalar, flanel baskılar üretti.

Pazen Kumaş
Pazen Kumaş

Aynı zamanda, büyük giymek mutlu Modern tekstil kumaş flanel çeşitliliği ve yetişkinler rağmen – “memnun etmek” değil İngilizce “flanel” adı fiil denk hiçbir şey için.

Zaten geçmişe çekildiğini bu pratik ve konforlu malzeme kadınlar elbise birçok nesiller tarafından sevilen rağmen, gelir herhangi bir seviyede erkekler flanel gömlekler pes etmeyecek ve sıcak pamuk polar soğuk sezonunda pijama, yatak setleri için yarışma dışı olmaya devam ediyor.

Pazen Kumaş. İlk sıcak pamuklu tekstil XVII yüzyılda İngiltere’de üretildi. Onun özellikleri sıkı temsilcileri vardı ya dimi örgü ve kabarık taraflı kazık idi. Başlangıçta, “kış pamuk” oldukça pahalı, o özellikle kırmızı rengin (terapötik ve profilaktik keten yirminci yüzyıla kadar devam kırmızı pazen pantolon giyen geleneği) ‘de boyama sonra, tıbbi özellikleri ile yatırılmaktadır. Yakında dahil birçok ülkede kumaş üretmeye başladı. Pezen kumaş birlikleri ise bir kış olarak kullanılmıştır pazen başladı ve onlar yakın zamana kadar ordu günlük kullanımda kalmıştır.

XVIII yüzyılın flanel sonunda anlamlı aynı amaçla, giderek düz örgü uygulanmıştır olan sürecin fiyatı düşürülmüş özel ekipman, üretmeye başladı. Öte yandan, İngiliz stili için moda ile birlikte fanila ve yün ve üretmeye başladı o çok popüler oldu. saf yün flanel erkek veya dişi kostüm şimdiye kadar, zarafet ve bir işareti olarak kabul birlikte, çoğu durumda, modern kostüm flanel – viskoz ve / veya sentetik ilavesi ile yarı yünlü kumaş.

Pazen Kumaş. Pamuk, viskoz ürünler ilave ya da sentetik, hatta çoğu içinde – birinci yıkama flanel ürün önce dikkatlice yapısının açıklamasını okuyun. Şeyler  kaydetmek için her ne kadar iyi, yıkanabilir makinenin tüm şekilleri tarafından tolere doğal fanila, daha sonra hassas döngüsünde yıkama (gliserol ilavesi ile, tercihen su içinde) ön-ıslatma önerilir. Duruma göre orta sıcaklıklarda ütü yapmak için arzu edilir.

Pazen Kumaş
Pazen Kumaş

Yün flanel durulama olduğu gibi sirke ilave edilmesi arzu edilir, yumuşak ilaçlar ılık su ile yıkanır. Bu tür ürünlerin kurutulmasında güneş ve ısı kaynakları kaçınılmalıdır. Islak yastık ya da kullanım buharlama yoluyla üretilmektedir bulunuyor.

Bu pamuk, yün veya yarım yün olduğunu. Onun üretim veya serge örgü ince kumaş yöntemi kullanılır. Kalite flanel iplik, aralarında boşluklar hav çok sıkı dokunmuş tarak için yeterince kalındır. Kumaşın bir veya her iki yüzüne de nadir bir kumaş homojen varlığı gereklidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın