Parti Şifon Kumaş

Keten, doğal olarak pürüzsüz fakat çok elastik olmayan keten liflerden yapılır. Nefes alır, hızlı kurur, soğutma etkisine sahiptir ve havlamaya karşı dayanıklıdır, çünkü keten yaz için mükemmel bir kumaştır. Genel olarak, keten ile pamuktan daha az kalite farkı vardır ve bir giysinin halihazırda iyi bir işaret olan yüksek bir keten bileşeni varsa. Çarşaf öğeleriyle alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç şey daha var:

Parti Şifon Kumaş.
Parti Şifon Kumaş.

Parti Şifon Kumaş. Ketenlerin cilt üzerinde rahat hissetmelerinden emin olun. Keten doğası gereği yumuşak bir kıyafet değildir, ancak gerçekten çatlak veya kaba hissettiğinde, muhtemelen kısa / düşük kaliteli elyaflar kullanılmış ve bu kısa pamuklu elyaflar ile aynı dezavantajlara sahiptir (yukarıya bakın).

Çarşafın tek bir dezavantajı, çok elastik olmaması (dolayısıyla kolayca kırışması) ve aynı noktada sürekli katlanması durumunda sonunda kopacak olmasıdır. Satın almadan önce, ketenin herhangi bir küçük ‘kalıcı’ kırışık içermediğinden emin olun. Bunlar muhtemelen hareket ederken güçlü doğal katlanmalar / kırışıklıklar oluşturan bir kesme işaretidir ve bunlar sadece normal aşınma ile daha belirgin hale gelecektir. Ayrıca, öğenin gün sonunda biraz kırıştığında hala en azından tamam olup olmayacağını düşünün.

Kumaş hakkında endişelenmeyin, yani keten ipliği boyunca küçük, rastgele düğümler. Bunlar, liflerin bütünlüğünü koruyacak ve ayrıca özel ‘doğal keten’ dokusunu eklemek için kasıtlı olarak dahil edilmişlerdir. Hiçbir şerbet yoksa da sorun yoktur: Çok ince ketenler genellikle şantasızdır çünkü tutarlı bir çaptan üretilmiş süper ince bir iplikten yapılmıştır.

Parti Şifon Kumaş. Dayanıklılık, serinlik ve yumuşaklık arasında iyi bir uzlaşma arıyorsanız, keten ve pamuklu bir kumaş bileşimi deneyin. Karışım, saf ketenle karşılaştırıldığında dayanıklı, ancak daha yumuşak bir kumaş oluşturuyor, daha az kırışıklık çekiyor ve çok daha az bakım gerektiriyor.

Bazı ürün çeşitleri, diğerlerinden daha kolay üretilmekte ve daha kolaydır; bu nedenle, uygun markalardan bazılarını iyi fiyatlı mağazalarda bulmanın tamamen mümkün olmaktadır. Aynı zamanda, bir öğenin çok pahalı olması nedeniyle, ne yazık ki her zaman üreticinin tüm bu ekstra parayı giysinin kalitesini artırmak için kullandığı anlamına gelmez.

Parti Şifon Kumaş.
Parti Şifon Kumaş.

Parti Şifon Kumaş. Peki … kalite almaya nasıl eminsin? Bir numaralı ipucum, öğeye her zaman etten bakmak, yani çevrimiçi değil. Bir görseli sadece görüntüleri izleyerek beğenip beğenmediğinize karar verebilirsiniz, ancak kalitesini gerçekten değerlendirmek için onu daha yakından incelemek, hissetmek, dikişleri kontrol etmek ve denemek gerekir.

Aşağıdaki iki mesajda, bir kıyafeti değerlendirirken neye bakacağınıza dair çok sayıda işaretçi vereceğim, ancak başlamadan önce bir şey yapmanız gerekir: öncelikleri belirleyin. Dolabındaki her şeyin 20 yıl sürmesi gerekmiyor. Sahip olduğunuz tek çorapların merinosundan yapılması gerekmiyor. Denize çıkmak asla pratik değildir, bu yüzden genel olarak kaliteye genel yaklaşım / strateji karar vermeye dikkat edin. İçine biraz daha fazla zaman (ve para) yatırım yapmak istediğiniz ve hangi mevsimden sonra yerini alacağınız konusunda karar vermeye karar verin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın