Parti Kumaş Alanlar

İplikler aynı düzlemde ve örgü birbirine bağlandığında. Dokuda boyunca çalışacak konu, birincil denir boyuna parçacığı bütün sistemin, adını yaptığından, temel aradı. bunların bir parçacığı atkı denir doku üzerinde bulunan aynı filamentler,, atkı adı. Tüm sistem, atkı olarak adlandırılır.

Parti Kumaş Alanlar
Parti Kumaş Alanlar

Parti Kumaş Alanlar. Kumaşlar renk, doku, kaplama, dokuma bir yöntemi ile ayrılır. Kumaşın dokunarak, sert, yumuşak, sert, kalın ve ince bölünür. Bu inceliklerini o ürünleri çeşitli dikilmiş sonra doku, bağımsız bir şekilde, işleme durumunda ilkeli edilebilir. Genel olarak, aslında, genel olarak, zor dokuların çeşitleri anlamak için öğrenmek, bunlarla.

İlk olarak, doku aşağıdaki özellikleri ile ayırt edilebilir:

Kumaş . Bu, uygun ipek, yün, keten, pamuk olabilir doku ve karışımları içeren alt-tabaka, bir kordon yapılmış ve atkı diğer bir endikasyon olarak.

Şerit bileşimi . İplik, kumaş ve benzeri gibi, koyun veya keçi, örneğin, ipek ve yün veya deve tüyü için, karıştırılabilir.

Örgü . Verilerin çoğu türlü o dimi, düz örgü olabilir, bu saten, kadife ve sadece bir tezgah kullanılarak oluşturabilir diğer şeyleri içerir.

Lifli doku bileşimine göre, kimyasal ve doğal ayrılmıştır.

Doğal lifler bitkisel ya da hayvansal menşeli olabilir – yün ya da ipektir. kimyasal lifler aynı yapay ve sentetik lifleri içerir.

Parti Kumaş Alanlar. Buna ek olarak, kumaş homojen ya da karışım olabilir. önceki elyaf, pamuk, yün ya da keten bir tür yapılmış kumaşlar bulunmaktadır. Bu gibi kumaş hala saf keten, saf yün ve diğerleri olarak adlandırılabilir. Heterojen aynı kumaş, farklı elyafların oluşan kumaşlar, yukarıda bahsettiğimiz. Bu gibi kumaşlar semilinen, yarı yün ve diğerleri de ifade edilebilir.

Ayrıca, doku renkli ve baskılı düz boyalı, ayrılır.

Sorunsuz tek tip renk farklı – yeşil, mavi, kırmızı. Çok Renkli kumaş – bunlar zaten renk ile gelen tezgah dokulardır. Bu gibi

Parti Kumaş Alanlar
Parti Kumaş Alanlar

kumaşlar renkli iplik yapılır ve bunların gücü renkli baskılı kumaş çok daha yüksektir. baskılı desen üzerinde baskılı kumaş, yerleştirilebilir.

Kumaş üretim yöntemiyle ayrılabilir.

Parti Kumaş Alanlar. Kumaşların, örülmüş kumaşların ve dokunmamış malzemeler ayrılamadı. Bu kumaş yapısında iplik, kumaş yoğunluğu, dokuma paterninin ve doku yüzey yapısının doğa yapısına bağlıdır. Taban yapısı dimi, keten, saten ve saten kabul edilir, ama dokuma aslında türlü bir sürü örgüleri vardır. Triko örgülerin çeşitli farklı ise, dokuma olmayan bir malzeme örneği, hissedilebilir.

Eğer hayal kırıklığına uğratmadı malzemenin seçimi için, tanımak ve özelliklerini seçerken dikkate almak önemlidir. Onlar görünüşte, organoleptik yöntem dokunmak kararlıyız. Bir malzemenin üretiminde kullanılan hammaddeler, sadece kumaştan iplik çekin ve ona ateşe ne kadar öğrenmek için. Daha sonra pamuklu kumaş, kağıt çıkarılır ve mavi yanan bir alev koku yanmış ve Konu gri küle dönüştürülmektedir. Çok yavaş bir alev olmadan yün ve ipek kumaş yakma lifler, koku dik madde teknolojisine sahip. Yangından sonra, bir dişin ucu küçük topları parlak siyah oluşturur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın