Parti İplik

Birçok kişi tüm doğal elyafları sever, ancak pamuk / sentetik harmanlarla çalışmak için gerçekten de iyi yararlar bulunduğunu biliyor muydunuz?Pamuk, selüloz adı verilen organik bir bileşik üreten bir bitki lifidir; Selüloz elyafları ısıyı sıcak iklimler için iplik seçmede kritik bir bileşen olan vücuttan çekmektedir.

Parti İplik.
Parti İplik.

Parti İplik.  Pamuk kumaş ayrıca su emme işlemini de iyi yapar; yıkama bezleri ve bardak altlığı hazırlamak için önemli bir husustur. Nemli bir iklimde pamuğun kuruması uzun sürer, çünkü suda tutunur, küf ve küf oluşumuna duyarlı hale gelir. Yeniden kullanmadan veya saklamadan önce pamuğunuzun tamamen kuru olduğundan emin olmak son derece önemlidir; Sentetiklerle harmanlanmış pamuklar daha çabuk kurur.

Pamukla çalışmak için artıları : Pamuk (özellikle% 100) son derece dayanıklıdır, bu nedenle mutfak ya da banyo ve bulaşık yıkama bezleri, sabun yıkayıcıları ve pazar poşetleri gibi banyo projeleri için genellikle seçilmektedir. Sentetik elyaflarla harmanlanmış pamuk iplikleri daha sıcak aylarda mükemmel nefes alabilen giysiler üretir. Sentetik elyaflar pamuğun gerilmesini sağlar, ağırlığı azaltır ve daha çabuk kurmasını sağlar. Gevşekçe bükülürse,% 100 pamuk inanılmaz derecede yumuşak hissedebilir ve birlikte çalışmaktan zevk alır.Pamuk büyük dikiş tanımı oluşturur. Bir kıyafet  kumaş oluşturuyorsanız, hafif bir pamuktan ya da sentetik bir karışıma sahip olanı tercih ediniz, böylece güzel örtünecek karmaşık dikişler kullanabilirsiniz.

Pamukla çalışırken göz önüne alınması gereken diğer şeyler :

Parti İplik. % 100 pamuk elastikiyeti az olduğundan özgün biçimine geri dönmek iyi değil. Bir giysi oluşturuyorsanız, giysinizin biraz “belleği” olacak ve şeklini koruyacak şekilde pamuk / sentetik bir karışım seçmek en iyisidir.  % 100 pamuk ıslandığında bile daha güçlüdür; Yağmur altında tığ işi / örme pamuklu bir giysiyle yakalanırsanız, vücudunuz gevşeyebilir ve ağırlaşabilir.

Parti İplik. Sınıf öğretmenleri örnek alırlar. Bir tutam hizalanmış elyaf kalana kadar çoğu pamuğu atarlar. Zımba elyafları olarak adlandırılan liflerin uzunluğunu ölçerler. Daha uzun elyaf lifleri daha kaliteli pamukludur ve daha yüksek fiyatlarla satılmaktadır. Uzun aralığı 1,1 inç ila 1,4 inç arasında değişir.

Parti İplik.
Parti İplik.

Lifler tarama makinelerinin lifleri pamuk ipliğine dönüştürdüğü bir tekstil değirmene gönderilir. İplikler rahat ve kolay yıkanabilen ancak kolayca kırışabilen bir bezle dokunmaktadır. Pamuklu kumaş, büzülmeye karşı ön işleme tabi tutulmadıkça yıkandığında yaklaşık% 3 oranında küçülür kumaş.

Pamuk, rahatlığı, kolay bakım ve ekonomikliği nedeniyle ödüllendirilir ve giyim, yatak takımı, havlu ve mobilyalar için idealdir harmanlanmış iplikler. Genel olarak, karışımdaki rejenere selülozik elyaf içeriğinin artan oranı, düzensizlik, kusurlar, çap ve pürüzlülük değerlerini azaltır; Diğer taraftan kırılma kuvveti, uzama, yoğunluk ve şekil değerlerini arttırır. Karışım türünün etkisi, birçok iplik özelliği için istatistiksel olarak da önemlidir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın