Parti İnterlok

Bazen de, bir proje için derin, karanlık veya canlı bir arka plan seçebilirim, ancak normalde çok koyu kumaşlara dikiş yapmaktan hoşlanmıyorum. Bunun sebebinin bir kısmı da blog yazan şey. Projeleri karanlık zemin üzerine fotoğraflamak daha zordur ve teknikler gösterildiğinde, arka planda neler olup bittiğini görmek çok daha kolaydır.

Parça İnterlok Kumaş Alanlar.
Parça İnterlok Kumaş Alanlar.

Parti İnterlok. Burada bazı hususları gözden kaçırdım, ancak kumaş üzerinde düşündüğümde nereden başlayacağımdan eminim. Kumaş ve ipliklerle ne kadar çok çalışırsanız, birlikte iyi neyin işe yaradığını hissedersiniz. O halde seçim süreci daha zor olur.

Zamanla, en sevdiğiniz kumaşlarla son bulacaksınız, ancak sanırım şimdi ve sonra başka kumaşlarla denemeniz önemli. Farklı kumaşlar, işçiliğinize biraz lezzet katmak için harika bir yoldur!

Yüzey nakışı için zemin kumaşlarında hangi özellikleri ararsınız? En çok hangi tür kumaşlardan hoşlanırsınız? Bir kumaş seçerken kaçınmaya niyetlisiniz? Bu konudaki girişinizi çok isterim! Bence tartışma geniş kumaş seçimleri dünyasında hala yol bulmaya devam edenler için oldukça kullanışlı olacak.

Eğer katılmak isterseniz, çekinmeyin aşağıda uymak !

Gördüğün gibi mi

Parti İnterlok. Bu makaleden memnun kaldıysanız ve daha fazla ilham, bilgi ve el nakışıyla ilgili talimat arıyorsanız, neden günlük bültenime kaydolmuyorsunuz?

Konu sayımı. Özellikle keten ve pamuk söz konusu olduğunda, kumaşın iplik sayısına da bakıyorum.

Stok İnterlok.
Stok İnterlok.

Düşük iplik sayısı kumaşlar (özellikle de ketenden yapılmış düz örgüler) yüzey nakışı için her zaman en iyi seçim değildir. Bununla birlikte, doku bütün yüzeyi doldurursa – kumaş iplikleri dolgun ve doluysa – düşük saygın bir keten ince olabilir.

Pamuk için, muslin, bazı pamuklu süngerler ve benzeri gibi daha yüksek iplik sayılı bir pamuk (düz örgü) bazı tür projeler için veya iyi bir destekleyici kumaş için iyi bir zemin oluşturmaktadır.

Parti İnterlok. Geçirgenlik – daha az nem içeren bir ortamda yüksek bağıl nem oranına sahip bir ortamda su buharı geçirmek için bir malzemenin özelliği. Bu nefes alma ile aynı faktörlere bağlıdır. Kumaşlara kıyasla örgü kumaşın içindeki gözeneklerin içinden nispeten büyük sayıda ve daha büyük boyutları diğer şartlar sabitken daha hızlı emme jersey ölçüde çamaşır çorap, çorap ya da diğer madde altında havalandırma alanı kolaylaştıran buhar ve sıvı nemi sağlar. Yün ve viskon kumaşlar sentetik birkaç kat daha fazla su buharı geçirmek mümkün bulunmaktadır. Örneğin buhar yapı gibi sentetik kumaşlarda özellikle gözeneklerin içinden geçer. Geçirgenlik triko kumaştan yapılmış ürünlerin daha yüksektir.

Örgü kumaş geçirgenliği aynı faktörlerle belirlenir ve, ek olarak, bu daha fazla doğal liflerden oluşan ağlar, vs. ağlar elektrikli parçacıklar ve toz özelliklerinin büyüklüğüne bağlıdır, ve sentetik ağlar, iyi toz tutma edilir -. Azı. Nedeniyle triko daha gibi dokulardan ürünlerle karşılaştırıldığında yüksek gözenekliliğe.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın