Parti Astar

Asıl sorum ise üreticileri astar olarak kullanmalarını sağlayan yaygın olarak kullanılan sentetik kumaşların fiziksel yararları nedir ve sık sık karıştırıyorlar mı? Örneğin, dün baktığım bir dükkandaki bir kat şunları söyledi:  Gövde Astarı:% 100 Viskon Kaplı Astar:% 52 Polyester,

Parti Astar.
Parti Astar.

Parti Astar. % 48 Viskoz Neden viskoz, ve neden polyester kollara ekledi, ancak vücuda değil miydi? Peki neden diğer katlar naylon, rayon ve diğer kumaşları astar  kumaş alanlar için kullanıyor; bazen% 100 kumaş ve diğer zamanlarda çok çeşitli oranlarda iki veya daha fazla karışım kullanılıyor?

Viskoz sentetik bir elyaf olarak sınıflandırılırdı, çünkü elyaf doğada önceden oluşturulmuş olarak bulunmaz. Bununla birlikte, rayon gibi, esasen selülozdan yani kağıt ve odun hamurunun temel bileşeni oluşturmaktadır. Bazı firmalar pamuk bitkilerinin çiçek ve saplarını kullanmaktadır. Bu sebeplerden ötürü, viskon ve rayon, günümüzde doğal elyaf olarak sınıflandırılmıştır.

Kaygan olma, nefes alma, iyi fitil özelliklerine sahip olma avantajına sahipler, ancak ipek gibi sıcak değiller. İpek, aynı zamanda, astar olduğu sürece dayanamayacağına dair bir üne sahiptir. İpek de çok daha pahalıdır.

Parti Astar. Yanıtlar için teşekkürler. Dün üç palto arasından birini seçmeme yardım ettiler kumaş alanlar. En güzel görünüşü beğendim (ceket ve üç çeyrek uzunlukta bir kahverengi tırtık palto)% 50 polyester,% 100 polyester astarlıydı. Satın aldığım (düz siyah üç çeyrek katlı bir palto) daha fazla maliyet ama% 80 yün ve% 100 viskon astarıydı ve bu viskozun ıslak zemine sürülürken bırakacağını umuyordum (palto ile benim için büyük bir sorun) Seçtiğim başlıca nedenlerden biriydi. Beğendiğim üçüncü bir palto vardı,% 100 lacivert idi, ancak ödün vermem çok daha pahalıydı.

Parti Astar.
Parti Astar.

Bununla birlikte, bu üçüncü kat asetatta başka bir astar malzemeleri keşfettim. Google’da yapılan hızlı bir araştırma, tıpkı viskoz gibi ahşap hamurdan yapılmış olduğunu ileri sürdü.

 Parti Astar. Peki üreticinin viskoz ve asetatı astarları için karıştırmasının nedeni ne olurdu? Sanırım 50/50 karışmış olabilir, ancak kesin hatırlayamıyorum. Muhtemelen, asetat viskonuzun özellikleri vardır. Son olarak, yeni katın geri kalan% 20’si poliad olarak listelenir. Bir araştırma, bunun, naylon ve polyester içeren yağ bazlı liflerin bir sınıfı için kumaş alanlar genel bir terim olduğunu söylüyor. Bu, gerçek naylon ya da polyester olduğu anlamına mı geliyor, ancak üretici bunu gizlemeye mi çalışıyor ya da başka özelliklere sahip başka bir şey mi var? Bir araştırma, bunun, naylon ve polyester içeren yağ bazlı liflerin bir sınıfı için genel bir terim olduğunu söylüyor. Bu, gerçek naylon ya da polyester olduğu anlamına mı geliyor, ancak üretici onu gizlemeye mi çalışıyor ya da başka özelliklere sahip başka bir şey mi var? Bir araştırma, bunun, naylon ve polyester içeren yağ bazlı liflerin bir sınıfı için genel bir terim olduğunu söylüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın