Parça Nevresim Kumaşı Alanlar

Parça Nevresim Kumaşı Alanlar.

Ekstra geniş genişliklerin bulunması nedeniyle, çarşaf kumaşı çoğunlukla nevresim takımları yapmak için kullanılır, ancak hafifliği, kolay bakımı ve çok yönlülüğü, onu yorgan sırtları, astarları ve diğer öğeler için popüler bir kumaş yapar.

Parça Nevresim Kumaşı Alanlar
Parça Nevresim Kumaşı Alanlar

Parça Nevresim Kumaşı Alanlar. Yüzde 100 pamuklu kaplama daha fazla nefes alabilirken, daha az pahalı olan pamuk / polyester karışımları, giysiler ve perdelik astar gibi nesneler için kırışmasız bir seçenektir.

Kılıf Kumaşının Özellikleri

Çatlak dokuma, dayanıklı, makine ile yıkanabilir ve kurutulabilen bir kumaş olup, çarşaf, yorgan sırtları ve kumaşın bir araya getirilmemesi gereken diğer projeler için genişlikte genişliktedir. Genellikle alev geciktirici olarak ele alınır ve çok çeşitli renk ve baskılar bulunur.

Kumaş İçeriği

Parça Nevresim Kumaşı Alanlar. Kumaş  yüzde yüz pamuklu olabilir veya polyester ile pamuğun bir karışımı olabilir. Yüzde 100 pamuk daha emici ve nefes alabilir olmasına rağmen, buruşuktur ve kesmeden veya dikmeden önce gerekir. Polyesterin pamukta eklenmesi onu daha kararlı hale getirir ve çoğu büzülme ve kırışıklığı ortadan kaldırır. Muslin, tamamen doğal, pamuklu bir kumaştır ve ağartılmış veya ağartılmamıştır ve genişlikleri 36 inç ila 118 inç arasındadır. Ucuz kumaş olan muslin daha pahalı kumaşlardan kesilecek kıyafetlerin test kalıplarının yapımında kullanılır.

Parça Nevresim Kumaşı Alanlar
Parça Nevresim Kumaşı Alanlar

İplik sayısı, bir kumaşın ne kadar yumuşak ve güçlü olduğunun bir göstergesidir. Genellikle iplik sayısı ne kadar yüksek olursa kumaş da o kadar ince olur, bu nedenle nefes alabilen ve hafif olan tabakalar arıyorsanız, 200 ila 500 iplik sayısı yeterli olacaktır. Ayrıca, uzun elyaf pamuk elyafların uzunlukları daha uzun olduğundan, daha ince, daha güçlü bir kumaş oluşturur. Mısır ve Pima pamuğu, liflerin ne kadar daha yumuşak, daha serin ve daha rahat kumaşlarla sonuçlandığının örnekleridir.

Parça Nevresim Kumaşı Alanlar. Çoğu örtücü kumaş, merserize ve / veya ile bitirilir. Merserize olmuş bir kumaş, sodyum hidroksit (lye veya kostik soda) gibi bir kostik madde ile işlenerek boyaları daha güçlü ve daha hassastır aksi halde kumaşı kullanırken den sorumlu olan küçük kuyruk liflerini yakma sürecine atıfta bulunur. En iyi kalite kumaş kumaşlar hem merserize olmuş hem de şarkılandırılmıştır.

Kumaş Kaplamada Kullanır

Kumaş sadece nevresim takımları için değil, aynı zamanda yorgan sırtları, perdelik astarları, masa örtüleri, çadırlar ve küçük parçalar bir araya getirmek için ekstra geniş uzunluklarda tercih edilen herhangi bir şey için de kullanılır. Düşük maliyeti de test kıyafetleri ve hassas bitkileri donmadan ve kostüm için korumak için iyi bir seçimdir.

Kumaşları yıllar geçtikçe gelişti. Diğer pek çok tekstilde olduğu gibi, seri üretim yeteneği de kumaşı daha kolay erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getiren değişikliklere açtı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın