Parça Kumaş

Pamuk kumaş – en popüler biri. Onu rahat ve keyifli, gece ve gündüz, yaz ve kış, yumuşak dokunma, hafif. Soğuk havalarda, bu malzeme sıcak günlerde bizi ısıtan – soğutur. Hatta pamuk görmek için bir rüya iyi bir alâmet olarak kabul edilir. Bu doku bir kızın hayal ise – bir girişimci ve ekonomik adamla başarılı bir evlilik için bekliyor;

Parça Kumaş
Parça Kumaş

Pamuk – en çok yönlü bir malzeme, yumuşak yeterli elastik nispeten yüksek gücü vardır, arada yerine göre boya kolaydır. Eksiklikleri arasında: Bir küçültmek eğilimi ve sarı ışık vardır.

Len – çürüyen için yüksek güç ve direnç vardır. Keten kumaşları yeterli sertliğe sahip olan ve küçük bir daralma oldukça pahalı olabilir.

Pamuk jarse – kumaş, esnek, dayanıklı ve ancak Tilda oyuncak üretimi için uygun değildir. (Tavsiye edilmez) pamuk yoğun kumaş, hafif ve hijyenik, nispeten ucuz.

Polar – sentetik dokuma olmayan kumaş, kolay özel bakım gerektirmez, biyolojik bozunmaya maruz değildir ve alerjiye neden olmaz.

Keten serinlik

Bir tarım bitkisi keten en az 7000 yıldır Bilindiği gibi. Atalar keten giysiler tılsım özelliklerini atfedilen ve onun ayinle saf düşündü. Keten kumaş – Belki de bu gerçeği o İsa bedenini sarılmış etmektir. Antik Yunanistan giyim bu malzemeden rahiplerin bir ayrıcalık olarak kabul edildi ve sadece aristokrasi oldu. Çok hafif kumaş koruyucu dikili olduğu gelen düşmanlara o yenilmez kılan görünür. Bu arada, keten gömlek maliyeti en yakın grama kadar bir prim değil mecazi ama tam anlamıyla belirlendi kez. Bu bir tesadüf versiyonu Argonotların gerçek amacı olmayan bir “altın polar” ve en azından bir değerli ince keten ipliği alma sırdı tarihçiler arasında yürür olduğunu.

Kumaşın ne tür sorusu önemli bir faktör daha kumaş lifleri bir tür “otur”. Başka bir kriter – büküm ipliklerinin derecesi. İşte bir kural var: Daha fazla iş parçacığı bükülmüş, daha o uzanıyor. Bunun nedeninin çapının artmasına oluşur. Bu şekilde,

Parça Kumaş
Parça Kumaş

sıcaklık rejimi ve ütüleme bu tür kumaşların uygun olmayan yıkama sonucu maddenin tüm yapısını değiştirmektedir. Bu, örneğin, çok eğilimli doku büzülmesi için pamuklu kumaş olarak. Ekose ve kadife Bu deformasyonuna en fazla karşılaşmaya var. Patiska, patiska, poplin, tik, saten, patiska ve diğer bazı kişilerin olduğunu – Ama sorun biraz daha az maruz kalmaktadır.

Yün – Özel bir gün için

Yün sayısız tıbbi özellikleri vardır. Bize herhangi yün bandaj siyatik ve bel ağrısı ile yardımcı olduğunu biliyoruz. Ancak, doktorlar bedeni tüketir inanarak, sürekli eski çağlarda yün giymek değil tavsiyede bulundular. Ve ancak özel endikasyonlar üzerinde bunun dışında kıyafetler giymek önerilir. insanlar kolera salgını kırmızı yün ya da flanel kemerini çıkarmadan karnına giyilen gerekmez inanıyordu. böbrek ve karaciğer için çok yararlı yün giysi. Bu rahatsızlıkların en sağlığına kabul kuzu yünü altında muzdarip insanlar, deve saç ve bir yarık elbiselerini yardımcı olur. Kaba yünden şeyler iyi bir pamuk veya keten giysiler üzerine giyilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın