Parça Kumaş Alımı Yapan

Pamuklu Kumaş. Üretimi, dünya refah ve ekonomik istikrarın en önemli faktörlerinden biridir. Pamuk “nefes alır”. Pamuk olmadan ne yapardık ? Pamuklu kırışıklıklar olduğundan, yoğun bir dünyada yıkama ve yıpranma özellikleri kazandırmak için polyester ilave edildi.

Parça Kumaş Alımı Yapan.
Parça Kumaş Alımı Yapan.

Parça Kumaş Alımı Yapan. Son zamanlarda, tüketici bakıma daha kolay olmasına rağmen polyesterin serinliği pamuğun dışına çıkardığını ve pamuk / polyester karışımlarına  etkisi eklediğini tespit etti. Tüketiciler şimdi sıklıkla “% 100 Pamuk” talep ediyor. Tüm pamuklu kumaşa daimi finişler eklendiğinde, pamuktan yıkama ve yıpranma özelliği kazandı. Pamuk lifi, pamuk bitkisinin tohum kabuğundan gelmektedir. Elyaf merkezdedir ve mikroskop altında bükülmüş bir şerit gibidir. “Emici” pamuk kendi ağırlığının 24-27 katı suda kalır ve kuru olduğunda ıslak olduğunda daha güçlüdür.

Parça Kumaş Alımı Yapan. Pamuklu Kumaş.  Bu lif emilim hızla emer ve bırakır, böylece kumaş “nefes al” verir. Pamuk yüksek sıcaklıklara dayanabilir ve boyaları kolayca alır. Klor çamaşır suyu, beyaz giysileri açık beyaza döndürmek için kullanılabilir, ancak bu ağartıcı madde kimyasal olarak pamuk boyamayı bitirmiş veya boyalı pamuklu renkleri çıkarabilir. Kaynatma ve sterilizasyon sıcaklığı parçalanmadan pamukta da kullanılabilir. Pamuk nispeten yüksek sıcaklıklarda ütülenebilir, aşınmaya ve iyi yıpranmaya neden olabilir. Kaynatma ve sterilizasyon sıcaklıkları parçalanmadan pamukta da kullanılabilir. Pamuk nispeten yüksek sıcaklıklarda ütülenebilir, aşınmaya ve iyi yıpranmaya neden olabilir. Kaynatma ve sterilizasyon sıcaklığı parçalanmadan pamukta da kullanılabilir. Pamuk nispeten yüksek sıcaklıklarda ütülenebilir, aşınmaya ve iyi yıpranmaya neden olabilir.

Pamuk Çeşitleri

Parça Kumaş Alımı Yapan.
Parça Kumaş Alımı Yapan.

Parça Kumaş Alımı Yapan. Pamuklu Kumaş.  Merserize pamuk, pamuk liflerini kalıcı olarak düzleştirmek üzere işlenir ve daha sonra pürüzsüz, çubuk benzeri bir elyafa dönüşür ve görünüşü yüksek bir parlaklığa sahip olur. Pamuk genellikle her elyafın en iyi özelliklerini “harmanlamak” için polyester, keten, yün gibi diğer elyaflarla harmanlanır.

Gabardine, günün düzeni dayanıklılık ve stil olduğunda akla geliyor bir kumaş seçimi olmuştur. İşte gabardinin yaratılması, nasıl üretildiği ve kumaş için ortak kullanılan bazı bazı tarihsel arka plan.

Thomas Burberry, 19. yüzyılın son döneminde gabardini moda evinin kurucusu olarak düşünce, çok fazla yıpranma ve yıpranmaya neden olacak çok yönlü bir kumaş karışımı yaratmaktı. Burberry, ilhamını ve yeni kumaşının adını Ortaçağ gaberdin aldı. Gabardin üzerine giyilen edildi gevşek ve uzun giysiler vardı pantolon ve bluzlar. Genellikle, dilenciler öğelerden ekstra koruma sağlamak için onları kullandılar. Genellikle, gabardin belin etrafına bağlandı.

Yeni materyalini yaratmak için Burberry, yünlü yün üzerine yoğun sıkışan sıkı dokuma kumaş üretti. Kamgarnın örgüsü bir tarafta nispeten pürüzsüzdü ve diğer tarafta kaburga görünümündeydi. Dokuma açısından  bu gabardine dimi kumaş yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın