Pantolonluk Kumaş Pantolon için kumaş nasıl seçilir?

Pantolon kumaş alan ciddiye alınması gereken son derece önemli bir malzemedir. Pantolon dikmek için malzeme seçerken birkaç faktör dikkate alınmalıdır: KİLO İŞİ PANTOLON KUMAŞI…

  • mevsimsellik;
  • stil ve model;
  • kumaş dokusu;
  • pantolonun amacı: gündelik, iş veya bayram.

Örneğin, gündelik pantolon dikilir denim kuvvet, dayanıklılık, şekil ve renk koruma yeteneği gibi nitelikleri vardır. Bugün kotun popülaritesini abartmak zordur: kot pantolon ve gömlekler kesinlikle herkes tarafından giyilir: yetişkinler ve çocuklar, erkekler ve kadınlar. Erkek kot pantolonları, ağırlıklı olarak koyu tonlarda denim kottan dikilir. Her ne kadar yazlık pantolon modelleri için, tasarımcılar genellikle çok pratik değil, çok estetik olan hafif ve hafif kotlara güveniyorlar.

Pantolon çeşitleri parça kot kumaş alanlar

Pantolonlar rahatlık, rahatlık ve güzellik için tasarlanmış çok yönlü bir kıyafettir. İş toplantıları, özel etkinlikler, tiyatrolar ve konserler, yürüyüş ve iş için pantolon giyilir. Giyim mağazalarının düzenlerinin tam anlamıyla herhangi bir stil, renk ve uzunluktaki pantolonlarla dolu olmasına rağmen, modern moda ve züppe kadınları bireysel terziliği tercih ediyor. Sonuçta, bu, figürünüze mükemmel bir şekilde uyacak pantolonları seçmek için eşsiz bir fırsat.

Kiloyla nevresim kumaşı. Kadın pantolonlarının erkek pantolonlarından daha fazla çeşidi vardır: Geçen yüzyılın 30’lu yıllarının sonlarından günümüze kadar, kadın pantolon stillerinin kumbara birkaç düzine şık, son derece şık, şık, günlük ve zarif pantolonlarla doldurulmuştur.

Parça kot kumaş. Pantolon gibi inanılmaz derecede rahat bir kıyafet, alışılmış klasik kesimden aşırı sıkı sıska ve ince modellere kumaş alan.  Aynı zamanda, “pantolonun evrimi” yolunda çan dipli pantolon, muz, yelken, harem pantolon, pantolon, tayt, hipster, safari, ve tabii ki pantolonlara adanmış dönemler olduğunu da unutmayın.

Erkek pantolonları da stil ve model sayısında kadın pantolonlarından daha düşük değildir:

klasik;kot;pantolonlar;haki;kargo.

Pantolon dikmek için kumaş seçiyoruz

Spot kumaş alanlar. Gelecekteki pantolonunuzun modeline ve tarzına karar verdiyseniz, kumaş seçimine geçme zamanı. Yazlık pantolonlar en iyi şekilde keten , pamuk , viskon, ipek, saten gibi hafif malzemelerden yapılır . Fotoğrafta şık yazlık pantolon modellerini detaylı olarak görebilirsiniz.

Kumaş satan yerler. Modern pantolon çeşitleri ve modelleri, her mevsim ve her durum için şık pantolonlar seçmenize olanak tanır. Kışlık pantolonlar yün veya mikro kadife gibi kalın malzemelerden yapılır . Klasik kadın ve erkek pantolon modelleri, takım elbise kumaşından veya kalın tüvitten dikilir.

Pantolonunuz için ne kadar kumaşa ihtiyacınız olduğunu hesaplamanız gerekiyorsa aşağıdaki parametreleri hesaba katın.

KAÇ METRE KUMAŞ GİDER HESAPLAMA

Belden pantolonun altına kadar olan uzunluk ölçülerine büzülme ve paylar için 15-25 cm eklenir.

Kilo kumaş fiyatları. Orta boy bayan pantolonlarının dikilmesi için genellikle 1,4 – 1,5 m kumaş genişliğinde 1,2 – 1,3 m kumaş kullanılır.

Pantolon üretiminde 1.35 – 1.5 m kumaştan büyük yapraklar. Kiloluk nevresimlik kumaş.

Malzemeyi hesaplarken, ceplerin, manşetlerin, astarın varlığı gibi nüansları dikkate alın.

Kumaş parçası satanlar. Erkek pantolonlarının dikilmesi için ne kadar kumaşa ihtiyaç duyulduğunu hesaplamak için kalçaların yüksekliğini ve hacmini hesaba katmak gerekir. Örneğin 180 cm boyunda ve kalça hacmi 96 cm olan bir erkek için klasik pantolon dikerken kumaş sarfiyatı 1,45 m olacaktır.

KUMAŞ HESAPLAMA

Takım Elbise kampanya,Spor Takım Elbise,Takım Elbise erkek Fiyatları,Takım Elbise markaları,Erkek spor Takım Elbise,Ucuz Takım Elbise,Takım Elbise Fiyatları,Yelekli Takım Elbise,takım elbise modası,erkek takım elbise modelleri,moda takım elbise,takım elbiselik kumaş,takım elbiselik kumaş satın alanlar,takım elbise modası nelerdir,takım kumaşları alanlar,takımlık kumaş satın alan,takım kumaşları,takımlık kumaş satanlar,

Klasik erkek pantolonları için genellikle astar kullanılır. Bu durumda, astar kumaşı ana kumaştan 10-20 cm daha az gidecektir.

Kumaş alan. Pantolon dikeceğiniz kumaşta bir hav, bir gelgitler veya bir desen varsa, malzemeden 2 boy almanız ve deseni tek yönde yerleştirmeniz gerekir.

İlk pantolonunuzu dikiyorsanız ve basit sıcak pantolonları hangi kumaştan dikeceğinizi bilmiyorsanız, yün veya düz takım elbise kumaşı kullanın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın