Modal Kumaş Alanlar Kumaş Alan

Yapay kumaşlar artık özelliklerinde giderek daha fazla doğal ve bazen de bunları aşıyor. Böyle bir kumaşın canlı bir örneği modaldir – viskoz türlerinden biridir.

Modal Kumaş Alanlar Kumaş Alan.
Modal Kumaş Alanlar Kumaş Alan.

Modal Kumaş Alanlar Kumaş Alan. Modal (Modal) – yeni nesil materyal nispeten yakın bir tarihte ortaya çıktı. Sentetik köken olmasına rağmen,% 100 odun hamurundan yapıldığı için çevre dostu olarak kabul edilir. Modal selüloz yüksek kalitede, çoğunlukla okaliptüs ahşabı, kayın, çamdan kullanılmaktadır.

Ne tür bir kumaş kullandınız ? Bu, yeni nesil modern bir materyal. Bazen buna modernize edilmiş viskoz denir , çünkü onunla yapılan deneyler sonucu ortaya çıkmıştır. Deneyler başarılı oldu – bileşimde klor içeren madde yok, tamamen okaliptüs ağaçlarından, kayın veya çamdan alınan selülozdan oluşuyor. Yani, materyalin ekolojik saflığını takip edenler tarafından zevkle zevk verilen neredeyse doğal bir üründür.

Modal Kumaş Alanlar Kumaş Alan. Ev ve spor giyim, iç çamaşırı, çorap, yatak çarşafları, banyo yaprak ve havlu, yatak örtüleri, banyolarda halılar ve diğer pek çok yararlı malzeme bu kaliteli malzemeden üretilmektedir. Hepsi hafiftir, ancak aynı zamanda yüksek bir yoğunluğa sahipler; yumuşamalı, yumuşak ve dokunmak için kadifemsi değiller. Yaz aylarında özellikle hoş bir takım. Cildi serinletebilecek kapasiteye sahipler.

Özellikle de iç çamaşırı söylemek istiyorum. Külot figürüne mükemmel uyum, yumuşak, nefes alabilir ve ucuzdur.

Bazen bir giysinin yeşil kalitesini çözmek bazen yıldırıcı olabilir. Teknolojik ilerlemeler yeni bir nesil eko-kumaş üretmeye devam ederken, bu özellikle doğrudur. Modal, yarı-sentetik bir elyaftan biridir ve aktivite çağında şöhret kazanır.

Modal Kumaş Alanlar Kumaş Alan.
Modal Kumaş Alanlar Kumaş Alan.

Modal Kumaş Alanlar Kumaş Alan. Günlük hayatta nefes alabilen ve emici kumaşlara olan talebin artmasıyla, bu pamuklu çamaşır, iç çamaşırı, pijama, bornoz, çarşaf ve daha birçok ürünün üretiminde kullanıldı. Birçok küçük etik marka, modal yeşili bir alternatif olarak kullanmasına rağmen, kumaş, inanmaya neden olduğunuz kadar sürdürülebilir bir seçim olmayabilir.

Modal Kumaş Alanlar Kumaş Alan. Bununla birlikte, modaya uygun aktivitelerin popülerliğinin artmasıyla birlikte, bu yumuşak ve esneyen kumaş her zamankinden daha fazla talep görüyor. Talebe göre modal üreten üreticilere yol açmıştır.

Modal nedir ve nasıl yapılır?

Nefes alabilir ve ipeksi pürüzsüz dokunma için modal pamuktan birim hacim başına yaklaşık % 50 daha fazla su emici özelliktedir. Diğer selüloz elyaflarına benzer özelliklere sahip olan bu ürün , sıcak suyu yıkarken boyayı emmek ve renk tutmak için tasarlanmıştır , bu da iç çamaşırı ve canlı giyecek üretiminde popüler bir seçimdir.

Büzülme ve kılcal damlatmaya etkileyici bir dirençle, modalin tek başına veya tekstil harmanında kullanılabileceğini belirtmek gerekir. Üretim prosesi, kayın ağaçlarından yeniden yapılandırılmış selülozun döndürülmesini içerir . Ahşap elyafları sıvı halde posa haline getirilir ve daha sonra küçük deliklerden geçirilerek elyaf oluşur. Bu daha sonra modal kumaş oluşturmak için bir araya getirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın