Kumaşçı

Kumaş dikmek için en önemli adım giysiler için kumaş seçmektir. Yanlış seçim çok başarısız bir proje anlamına gelebilir! Neyse ki, genellikle herhangi bir desen için birkaç “doğru” kumaş seçeneği vardır, bu nedenle bir kumaş ve deseni eşleştirmek çok zor değildir .

AŞIYACAĞINIZ GIYIM İÇIN KUMAŞ ALIN!

Seveceğiniz Kumaş Alın, Hızlı!

Bir sonraki projeniz için ihtiyaç duyduğunuz kumaşı doğru fiyata bulun.

KIYAFET IÇIN KUMAŞ SEÇIMI

Kumaş Çeşitleri
Kumaş Çeşitleri

Bir dikiş projesi başlatırken, iki yerden birinde başlayacaksınız: ya bir desene aşık olursunuz ve kumaşa ihtiyaç duyarsınız ya da bir dikiş kumaşına aşık olursunuz ve ihtiyaç duyarsınız Onunla birlikte gitmek için uygun bir model bulmak için.

BIR DESEN VAR MI?

Desenler, desenin hangi tür kumaşlar için tasarlandığını size söyleyecektir. Tutuklanacak hiçbir dikiş polisi olmasa da, önerilen kumaşlardan saparsanız, baş dikistler özellikle listeye yapışmak isteyecektir. Listelenen kumaşların desen tasarımını tamamlayan özellikleri (ağırlık, gerdirme ve örtme açısından) olacaktır.

KONFEKSIYON DIKIŞINDE YAYGIN OLARAK KULLANILAN 12 ÇEŞIT KUMAŞ:

Pamuklu kumaş kısa boylu :  Voile, hafif, yarı döküntülü, geniş örtülü kumaştır.

Pamuklu çim:  Çim pamuklu voyla’ya çok benzer, ancak biraz daha keskindir.

Rayon Challis: Rayon challis pürüzsüz, hafif bir kumaştır. İyi perdeler ve pamuklu vual ve pamuklu çim gibi diğer hafif kumaşlardan biraz daha ağırdır.

Denim: Denim çok az örtü veya esneyen ağır kumaştır.

Çift gazlı bez: Çift gazlı boya, eşsiz bir kumaştır ve kelimenin tam anlamıyla birbirine dokunan iki katlı gazlı bezdir. Kumaşın çift katmanı, iyi kaliteleri (son derece hafif ve nefes alabilen) koruyarak gazlı bezden dikiş dikme sorununu ortadan kaldırır.

Örme: Örme kumaş kategorisinde, hafiften orta ağırlığa değişen çeşitli örgü türleri vardır. Örme kumaş, geniş bir yelpazeye sahip olması gereken herhangi bir giysi için geçerlidir. Desenler dokuma kumaş veya örme kumaş için tasarlanmıştır ve örme kumaş için boyutlandırılmış desenler genellikle kumaşta gereken gerginliği belirtir.

İpek: İpek, perdeli hafif, narin bir kumaştır. Biraz pırıl pırıl bir görünüşü var. İpek kaygan olabilir ve birlikte çalışmak daha zor olabilir. Aynı zamanda harika bir astar kumaş da yapar.

Saten: Saten, saten türüne bağlı olarak hafiften ağırya değişebilir. İpek gibi, parlak bir görüntüsü var.

Keten: Keten, az esnekliğe (dolayısıyla kırışıklıklara sahip) sahip orta ağırlıkta bir kumaştır. Ancak ısı iyi yönetiyor, bu yüzden sıcak hava için popüler bir seçimdir.

Yün: 40 farklı ırk ırkından gelen 200’den fazla yün türü vardır, bu nedenle ağırlık yün türüne göre değişir. Yün son derece sert ve çok yönlüdür. Ayrıca soğuk hava giysileri için çok sıcak ve iyi bir seçimdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın