Kumaş Satın Alan

Latex’ten üretilen esnek bir elyaftır. Spandex ve temel giysileri gibi kumaşlar oluşturmak için çoğunlukla diğer elyaflarla birlikte kullanılır. Lastex tekrarlanan yıkama ve kurutma işlemlerinden sonra elastikiyetini kaybederek bozulacaktır.

Kumaş Satın Alan.
Kumaş Satın Alan.

Kumaş Satın Alan. 1940 yılında çorap haline getirildiğinde hanehalkı kelimesi haline geldi. 1942’de silahlı kuvvetlerin paraşüt, yelek yelekleri, savaş üniformaları, lastikler ve diğer hayati askeri kullanımları için hizmet çağrısı yapıldı. Savaş bitene kadar naylon halka açık değildi. Naylon, insan yapımı kumaş ailesinin en çok yönlü liflerinden biri haline geldi . Çorapın yanı sıra, naylon trikotta, gelin perdeleri için ağda ve halıda kullanılır.

Yapay Kumaş

Naylon daha güçlüdür fakat diğer yaygın olarak kullanılan elyaftan daha az ağırlığa sahiptir. Isıya karşı esnek ve esnektir. Naylon elyaflar pürüzsüz, emici değildir ve çabucak kurur. Kir bu pürüzsüz elyafa yapışmaz ve kimyasallar ve ter ile zayıflar. Otomatik bir kurutucuda yaygın yıkama ve kurutma, sonuç olarak yığılmaya neden olabilir. Naylon beyazları, grileşmeyi önlemek için ayrı yıkanmalıdır. Bu kumaş sarı olabilir, bu nedenle sodyum perborat ağartıcı ile sık sık ağartılmalıdır.

Naylon yüksek sıcaklıklarda erir. Ütü yapmak gerekiyorsa, yanlış tarafta daima düşük sıcaklık kullanın.

Parça Kumaş Alımı Yapan.
Parça Kumaş Alımı Yapan.

Kumaş Satın Alan. POLYESTER, kırışmaya dirençli ve böylece şekli koruyan güçlü bir elyaftır. Polyester orta ila yüksek sıcaklıklarda erir. Birçok kişi polyesterden hoşlanmamasına rağmen, belki de 1950’lerin çift örme modası nedeniyle, polyester çok yönlü ve önemli bir insan yapımı kumaş olmayı sürdürüyor . Polyester karışımı, pamuğa kalıcı bir basın malı verir ve bu harmanlanmış giysilerin aşınmasını uzatır.

Polyester yastıklarda ve döşemede kullanılan fiber dolgu da dahil olmak üzere birçok ağırlıkta üretilmektedir. Polyester elyaflardan döndürülmüş ipler güçlüdür, son derece iyi aşınırlar ve evde dikiş ve üretilen dikişlerde yaygın olarak kullanılırlar.

SKumaş Satın Alan. elülozdan RAYON, doğal selüloz elyaf pamuk özelliklerine sahiptir. Rayon güçlü, son derece emici, çeşitli nitelik ve ağırlıklarda bulunur ve doğal kumaşlara benzer şekilde yapılabilir. Rayon eriyemez, ancak yüksek sıcaklıklarda yanar.

Rayon iyi astar, yumuşak, ipeksi bir eli vardır ve pürüzsüz, gövdeli veya hacimli bir yüzeye sahiptir. Rayon kolayca buruşabilir ve ıslandığında gerilebilir ve yıkandığında büzülebilir.

Kumaş Satın Alan. Rayon prosesine yapılan teknolojik gelişmeler, modal gibi yüksek ıslak modül rayonlar üretti ve kumaş nemli veya ıslak olduğunda esnetilmeye daha az meyilli hale getirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın