Kumaş Parçası Alan

Karışık kumaşlar, bir veya daha fazla elyafın kombinasyonu ile oluşturulur; bu da, benzersiz özelliklere sahip yeni bir kumaş oluşturulur. Bu sonuç, temizlenmesi, bakımı ya da daha rahat olması daha kolay olan bir üründür.

Kumaş Parçası Alan.
Kumaş Parçası Alan.

Kumaş Parçası Alan. Bu kumaşlarda herkes çeşitli desenleri, desenleri ve renk efektlerini kullanabilir. Bu kumaşlar mükemmel renk efekti, büyüleyici tasarım, en uygun yumuşaklık ve şık desen için hayran kalınmaktadır.

Karıştırılmış kumaş alanlar ana fikri, belli niteliklere sahip olan elyafları birbirine iltifat eden diğer nitelikteki elyaflarla birleştirmektir. Pamuk ve polyester karışım kumaşlarına örnektir. Pamuk rahatlıkla giyilebilir, ancak diğer taraftan Polyester buruşmazsa kırışıklıkları kolaydır . Ardından kombine olduktan sonra rahat, ancak kırışmaya dirençli bir kumaş elde edilir.

Kumaşın görünümünü iyileştirmek için

Özelliklerin iyileştirilmesi (dayanıklılık, kolay bakım)

Kumaşın sapını geliştirin

Üretmek için daha ucuz hale getiren bir kumaşın kârlılığını geliştirin.

Harmanlanmış Kumaş Örneği:

En yaygın harmanlanmış kumaşlardan bazıları şunlardır:

Polyester / Pamuk

 Naylon / Yün

 Naylon / Asetat

 Rami / Polyester

 Rami / Akrilik

 Yün / Pamuk

 Keten / Pamuk

 Keten / İpek

 Keten / Rayon

 İpek / Yün

 Suni ipek / pamuk

Kumaş Parçası Alan.
Kumaş Parçası Alan.

Kumaş Parçası Alan. Naylon pürüzsüzlüğü, hafifliği ve yüksek mukavemeti nedeniyle çorap ve örme kumaşlar için çok uygundur. Naylon parlak bir elyaftır. Elyafın parlaklığı eritilmiş etapta lekelenme maddesinin eklenmesiyle modifiye edilebilir.

Ağartıcı Maddelerin Etkisi: Naylon kumaşlar beyazdır ve genellikle ağartmaya ihtiyaç duymazlar. Renk elde eden veya gri renkte olan naylon kumaşlar, hidrojen peroksit gibi oksitleyici ağartıcılarla ağartılmalıdır.

Çekme: Naylon kumaş alanlar yıkandıktan sonra şekillerini ve görünümlerini korur. İyi bir denge gösterir ve küçülmez.

Isı Etkisi: Naylon her zaman düşük sıcaklıklarda ütülenmelidir. Sıcak ütü kullanılması camın camla erimesine ve ardından erimesine neden olacaktır.

Kumaş Parçası Alan. Işık Etkisi: Naylon kumaşlar güneş ışığına karşı düşük dirençlidir. Güneş ışığına maruz kaldıklarından zayıfladığı için perde veya perdelik için uygun değildirler. Küf direnci: Naylon kumaşlar, küf gelişimine karşı mutlak dirençlidir. Böceklere Dayanıklılık: Naylon güvelere ve mantarlara karşı dirençlidir. Alkalis’e tepki: Naylon, alkali maddelere karşı mükemmel direnç gösterir ancak alkalilere maruz kalma sıklığı ve uzun süre olması, naylon kumaşları zayıflatacaktır. Asitlere

Tepki: Naylon asitlerden daha az dayanıklıdır ve güçlü asitlerle hasar görür.

Boyarmaddeler için afinite: Naylon, daha geniş bir renk aralığı ile kolayca boyanabilir. Boyanmış kumaş renklerini korur ve solmaya karşı direncine sahiptir. Terleme Direnci: Naylon kumaşlar terlemeye karşı dirençlidir. Naylon, daha geniş bir renk aralığı ile kolayca boyanabilir. Boyanmış kumaş renklerini korur ve solmaya karşı direncine sahiptir. Terleme Direnci: Naylon kumaş alanlar terlemeye karşı dirençlidir. Naylon, daha geniş bir renk aralığı ile kolayca boyanabilir. Boyanmış kumaş renklerini korur ve solmaya karşı direncine sahiptir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın