Kumaş Alanlar Kumaş

Kumaş Alanlar.

İki temel kumaş türü vardır: doğal ve sentetik. Yün, pamuk, ipek ve keten gibi doğal kumaşlar sırasıyla hayvan katları, pamuk-bitki çekirdekleri, ipekböceklerinden lifler ve keten (bir bitkinin sapından elyaf)   parça kumaş alanlar ile yapılır.

Kumaş Alanlar Kumaş
Kumaş Alanlar Kumaş

Kumaş Alanlar Kumaş. Naylon, spandex, rayon, polyester ve akrilik gibi sentetik kumaşlar insan yapımıdır. Bu kumaşlar çeşitli şekillerde farklılık arzeder : 1. Sıcaklık: Yün çok sıcaktır, çünkü liflerin içinde kıvrımlar azdır. Bunlar yalıtımı sağlayan malzeme ceplerinde cepler yaratır. Nefes kabiliyeti: Pamuk “nefes alır”; yani giyim olarak kullanıldığında cildinize dolaştırılacak hava sağlanır. Birçok kişi nefes alma faktörü nedeniyle% 100 pamuklu topolyester karışımlarını tercih eder. Kumaş Alanlar Kumaş. Mukavemet: Keten, spandex ve polyesterin hepsi oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Boya Özellikleri: Örtü, örneğin, renk iyi ayarlandığından ve fazla renk kaybetmemesi için boyamak için iyi bir kumaştır. Yumuşaklık / Kaşınma: Elbette ki çoğu yün oldukça kaşıntılı (liflerin kıvrımları nedeniyle) ve pamuk ve ipek yumuşaklığıyla biliniyor. Islak olduğunda özellikleri: “Emici” pamuk kendi ağırlığının 24-27 katı suda kalır ve kuru olduğunda ıslak olduğunda daha güçlüdür. Parlaklık (Parlaklık): Bu özellik, ipekleri çok istenen kılan özelliktir. Kumaş Alanlar. Rayon benzer görünebileceklerinden insan yapımı bir yedek.  Esneklik: Bir çok sentetik elyaf çok esnektir. Bu, onları gerilebilir ve

orijinal şeklinize “geri sıçrar” anlamına gelir. Spandex bu özelliği göz önüne alarak geliştirildi. Çorapta kullanılan naylon da çok gergin.

Kumaş Alanlar.

Boya Özellikleri: Keten, örneğin, renk iyi ayarlandığından ve fazla yağlanmayacağı için boyamak için iyi bir kumaştır. Yumuşaklık / Kaşınma: Elbette ki çoğu yün oldukça kaşıntılı (liflerin kıvrımları nedeniyle) ve pamuk ve ipek yumuşaklıklarıyla biliniyor. Islak olduğunda özellikleri: “Emici” pamuk kendi ağırlığının 24-27 katı suda kalır ve kuru olduğunda ıslak olduğunda daha güçlüdür. 7. Parlaklık (Parlaklık): Bu özellik, ipekleri çok istenen kılan özelliktir. Rayon benzer görünebileceklerinden insan yapımı bir yedek. 8. Esneklik: Bir çok sentetik elyaf çok esnektir. Bu, onları gerilebilir ve orijinal şeklinize “geri sıçrar” anlamına gelir. Spandex bu özelliği göz önüne alarak geliştirildi. Çorapta kullanılan naylon da çok gergin. Boya Özellikleri: Keten, örneğin, renk iyi ayarlandığından ve fazla yağlanmayacağı için boyamak için iyi bir kumaştır. 5. Yumuşaklık / Kaşınma: Elbette ki çoğu yün oldukça kaşıntılı (liflerin kıvrımları nedeniyle) ve pamuk ve ipek yumuşaklığıyla biliniyor. 6. Islak olduğunda özellikleri: “Emici” pamuk kendi ağırlığının 24-27 katı suda kalır ve kuru olduğunda ıslak olduğunda daha güçlüdür. 7. Parlaklık (Parlaklık): Bu özellik, ipekleri çok istenen kılan özelliktir. Rayon benzer görünebileceklerinden insan yapımı bir yedek. 8. Esneklik: Bir çok sentetik elyaf çok esnektir. Bu, onları gerilebilir ve orijinal şeklinize “geri sıçrar” anlamına gelir. Spandex bu özelliği göz önüne alarak geliştirildi.

Kumaş Alanlar Kumaş
Kumaş Alanlar Kumaş

Kumaş Alanlar Kumaş. Çorapta kullanılan naylon da çok gergin. Örneğin, renk iyi ayarlandığından ve fazla renk kaybetmemesi için boyamak için iyi bir kumaştır. 5. Yumuşaklık / Kaşınma: Elbette ki çoğu yün oldukça kaşıntılı (liflerin kıvrımları nedeniyle) ve pamuk ve ipek yumuşaklığıyla biliniyor. 6. Islak olduğunda özellikleri: “Emici” pamuk kendi ağırlığının 24-27 katı suda kalır ve kuru olduğunda ıslak olduğunda daha güçlüdür. 7. Parlaklık (Parlaklık): Bu özellik, ipekleri çok istenen kılan özelliktir. Rayon benzer görünebileceklerinden insan yapımı bir yedek. 8. Esneklik: Bir çok sentetik elyaf çok esnektir. Bu, onları gerilebilir ve orijinal şeklinize “geri sıçrar” anlamına gelir. Spandex bu özelliği göz önüne alarak geliştirildi. Çorapta kullanılan naylon da çok gergin. Örneğin, renk iyi ayarlandığından ve fazla renk kaybetmeyeceğinden boya için iyi bir kumaştır. 5. Yumuşaklık / Kaşınma: Elbette ki çoğu yün oldukça kaşıntılı (liflerin kıvrımları nedeniyle) ve pamuk ve ipek yumuşaklıklarıyla biliniyor. 6. Islak olduğunda özellikleri: “Emici” pamuk kendi ağırlığının 24-27 katı suda kalır ve kuru olduğunda ıslak olduğunda daha güçlüdür. 7. Parlaklık (Parlaklık): Bu özellik, ipekleri çok istenen kılan özelliktir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın