Kumaş Alanlar Kumaş Miktarı Nasıl Hesaplanır?

KUMAŞ PARÇALARINI KESMEK IÇIN TEMEL TEKNIKLER

  • KUMAŞ ALANLAR. Kumaşı açmadan önce, tasarlamak gerekir (yani, kumaşın doğal çekmesi için ıslak ısıl işlem yapmak. Ütü ile nemlendirin, buharlayın).
  • Kesim (detaylar simetrik ve eşleştirilmiş ise) katlanmış kumaş üzerine yapılmalıdır.
  • Modellerin detayları genellikle (modele göre başka bir şey gerekmiyorsa) paylaşılan iplik boyunca düzenlenir. Paylaşım ipliği kumaşın kenarı boyunca uzanır.
  • Parça kumaş satan yerler. Pamuk, keten, bazen yün ve karışımlı kumaşlar gibi düz boyalı basit kumaşlarda, malzemeden tasarruf etmek için desenlerin farklı yönlerde, yani “kriko” olarak düzenlenmesine izin verilir.
  • Paltolarda, desenli, farklı tonlarda veya tüylü kumaşlarda, kesinlikle tek yönde kesin.
  • Kilo ile Kumaş üzerindeki desenin konturlarının ve kontrol işaretlerinin ana hatları terzi tebeşiri ve bir miktar bebek sabunu ile gerçekleştirilir.
Süet Kumaş Fiyatları,Giyimlik Süet Kumaş,Süet Kadife Kumaş,Çantalık Süet Kumaş,Süet kumaş Özellikleri,Nubuk Kumaş,CEKETLİK Süet Kumaş,Süet kumaş nedir,süet nasıl temizlenir,deri nasıl temizlenir,deri koltuk nasıl temizlenir,süet lekesi nasıl çıkar,kilo ile süet kumaş,çantalık süet alanlar,parça süet deri alanlar,
  • Çoğu zaman, dikişler, öğütme ve işleme dikişleri için zaten ödeneklere sahiptir, eğer desen ödeneksiz verilirse, o zaman ana hatlarıyla belirtilmelidir – öğütme parçaları için, genellikle 1 cm verilir, tabanı 2 ila 4 cm arasında kıvırmak için, tornalama (yani, iki parçanın taşlanması ve sonraki tornalama, örneğin yaka, kanatçık).
  • Spot kumaş alanlar. Detayları keskin terzi makası ile kesmeniz gerekiyor, bu hem kesim yapmaktan keyif alacağınızın hem de kumaş katmanlarının kaymasını önleyeceğinizin garantisidir.
  • Kumaş katmanları terzi iğneleriyle yarılmalıdır.
  • Parti kumaş alan. Tebeşir çizgileri farklı şekillerde karşı tarafa aktarılabilir – pimler, desenler, tebeşir yardımıyla (parçaları bir çizgi ile içe katlayarak ve tebeşir çizgilerini yazdırmak için çevirerek).

KİLOYLA PARÇA KUMAŞ ALANLAR.

Her giysi türü için, kumaş hesaplanırken beden belirleyici olacaktır. Şimdi ana giysi türlerine daha yakından bakalım ve bunları dikmek için kumaş miktarını nasıl hesaplayacağımızı öğrenelim. Lütfen, her giysi türü için, kumaş hesaplanırken bedenin bedeninin belirleyici olacağını unutmayın.

Etekler

Düz bir etek dikerken, kalça çevresinin boyutu ana olacaktır. Ek olarak, istediğiniz uzunluğu seçmeniz gerekir.

Kumaş alanlar. Kalça çevresi kumaşın genişliğinden 7-10 cm daha az ise eteğin bir uzunluğu artı yaklaşık 6 cm pay ve 10 cm kemer (isteğe bağlı) kadar bir kumaş parçasına ihtiyacınız olacaktır.

Kalça çevresi daha büyükse çift uzunluk kesimi artı paylar için 12 cm ve kemer için 10 cm (isteğe bağlı) satın almanız gerekecektir.

Boya göre elbise boyu,Elbise Ölçüsü Nasıl Alınır,Abiye beden hesaplama,Beden hesaplama,Kiloya göre Beden hesaplama,Beden hesaplama Erkek,Erkek Gömlek bedeni hesaplama,Elbise Beden hesaplama kadın,140 cm Elbise boyu nereye gelir,Elbise boyu ne kadar olmalı,Boya göre elbise boyu,120 cm Elbise boyu nereye gelir,90 cm elbise boyu nereye gelir,Ferace Beden hesaplama,135 cm elbise boyu nereye gelir,130 cm Elbise boyu nereye gelir,
Boya göre elbise boyu,Elbise Ölçüsü Nasıl Alınır,Abiye beden hesaplama,Beden hesaplama,Kiloya göre Beden hesaplama,Beden hesaplama Erkek,Erkek Gömlek bedeni hesaplama,Elbise Beden hesaplama kadın,140 cm Elbise boyu nereye gelir,Elbise boyu ne kadar olmalı,Boya göre elbise boyu,120 cm Elbise boyu nereye gelir,90 cm elbise boyu nereye gelir,Ferace Beden hesaplama,135 cm elbise boyu nereye gelir,130 cm Elbise boyu nereye gelir,

72 cm uzunluğa kadar güneş eteği 150 cm kumaş gerektirecektir ve uzunluğu ikiye katlanmış malzemenin genişliğinden daha büyükse, yan dikişler yapılması gerekecektir. Bu durumda, çok daha fazla kumaş gerekli olacaktır: 4 etek uzunluğu artı bel boyunca 4 yarıçap artı 10 cm.

Yarım güneş eteği dikmek için , eteğin  çift ​​uzunlukta kesimine artı bel çizgisi boyunca 2 yarıçap artı 10 cm’ye ihtiyacınız olacak.

Dairesel kıvrımlı bir etek dikmeyi planlıyorsanız kalça çevresini 3 ile çarpın ve ardından bu sayıyı kumaşın genişliği ile karşılaştırın. Kumaşın genişliği daha büyükse, bir çift boy kesim artı bir pay yeterlidir ve daha azsa, üç uzunluk artı pay almanız gerekir.

Pantolon

Kalça çevresi 100 cm’ye ve kumaş genişliği 140 cm’den fazla olan bir pantolon uzunluğu artı 20 cm’ye eşit bir kumaş parçası almanız yeterli olacaktır. Model manşet sağlıyorsa, uzunluklarını aşağıdaki gibi ekleyin.

Kalça çevresi 100 cm’den fazla olduğunda, belirli bir modelin genişliğine bağlı olarak 1,5-2 uzunluk pantolon almanız gerekir. Daha doğru bir hesaplama için, bir desen oluşturmak ve genişlettikten sonra gerekli genişliği ölçmek gerekir.

Kumaş satın alanlar. Elbiselerin, ceketlerin veya bluzların kumaşını hesaplamak için büstü ve kalçaları ölçmeniz gerekir. Göğsünüz kalçalarınızdan büyükse, doku tüketimini hesaplamak için göğüs ölçünüzü kullanın.

Elbiseler

Kalçaların (veya göğsün) çevresi kumaşın genişliğinden 7-10 cm daha azsa, düz bir elbise için elbisenin uzunluğu artı kol uzunluğu artı 15 cm’ye eşit bir kumaş parçasına ihtiyacınız olacaktır. Ödenekler ve etek ucu artı yaka veya diğer detaylar için kumaş.

Kumaş alan kişiler. Kalça (veya göğüs) çevresi daha büyükse, formüle iki elbise uzunluğu ekleyerek miktarı yeniden hesaplayın.

Elbisenin bel kısmı kesikse, 8-10 cm daha ekleyin.

Bluzlar ve ceketler

Kalçanın (veya göğsün) çevresi kumaşın genişliğinden 7-10 cm daha az ise, kol uzunluğunu ve payları (yaklaşık 15 cm) ürünün uzunluğuna ve ayrıca yaka ve yaka için kumaşa ekleyin. Model tarafından sağlanmışsa cepler.

Kalçaların (veya göğsün) çevresi daha büyükse, ürünün iki uzunluğunu formüle ekleyerek miktarı yeniden hesaplayın

Genel İlkeler

Kg metreye çevirme formülü,Kumaş metre HESAPLAMA,Örme kumaş metre HESAPLAMA,1 kg kumaş fiyatı,Ürün GRAMAJ HESAPLAMA,Metreyi kg çevirme,1 kg iplik kaç metre kumaş,Gramı metreye çevirme,
Kg metreye çevirme formülü,Kumaş metre HESAPLAMA,Örme kumaş metre HESAPLAMA,1 kg kumaş fiyatı,Ürün GRAMAJ HESAPLAMA,Metreyi kg çevirme,1 kg iplik kaç metre kumaş,Gramı metreye çevirme,

Yama cep, çentikli yaka, manşet veya kanat gibi detaylar kumaş tüketimini yaklaşık 30-40 cm arttırır.

Kumaştan bir kafese dikecekseniz, birleştirilmesi gereken bir desenle veya yığının yönünü dikkate alacaksanız, aynı 30-40’ın eklenmesi gerekir.

Bebek kıyafetleri dikiyorsanız, çocuk büyüdükçe giysiyi uzatabilmeniz için giysinin boyuna 5-10 cm ekleyin.

Kumaş alan firmalar. Malzeme miktarını olabildiğince doğru bir şekilde hesaplamak için, kumaşın desenini ve kesimini 1: 5 ölçeğinde yeniden çizebilir ve dikişlerdeki artışı ve paylaşılan ipliğin gerekli yönünü dikkate alarak düzeni açabilirsiniz. .

Ayrıca, kumaşın genişliğini önceden belirledikten sonra, bitmiş deseni masaya veya zemine kolayca yerleştirebilirsiniz. Bu durumda, kemer veya kenar dahil tüm detaylar için bir desen yapmak gerekir.

TAVSİYE YAZI: ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın