Kumaş Alanlar Kanvas Kumaş Nedir?

Kumaş Alanlar Kanvas Kumaş Nedir?

Kumaş alan. Endüstriyel uygulamalar için dokuma kanvas kullanılacaksa, dış yüzeyine genellikle bir PVC tabakası uygulanır. Ancak bu adım isteğe bağlıdır ve PVC veya başka sentetik kimyasallar içermeyen tamamen doğal kanvas formları mevcuttur.

Boyama amaçlıysa , tekstil üreticileri bitmiş tuvali ağartacak ve bir kat gesso uygulayacaktır . Yelkenlerde kullanılan kanvas genellikle ağartılmaz ve çadır, giysi ve diğer amaçlar için kullanılan kanvas boyanabilir.

Kanvas Kumaş
Kanvas Kumaş

İplik üretimi

Spot Kanvas alışılmadık derecede kalın bir iplik içerir ve bu ipliğin çok yumuşak olması genellikle gerekli değildir. Bu nedenlerden dolayı tekstil üreticileri, kanvas ipliği yapmak için genellikle pamuk, keten ve kenevir bitkilerinin daha pürüzlü lifli kısımlarını kullanırlar. Bu iplik genellikle penye yerine taranır, çünkü yumuşaklık önemli bir faktör değildir.

Dokuma

Parti Kanvas düz dokuma bir kumaştır, yani çözgü ipliklerinin altında ve üstünde değişen atkı ipliklerinden oluşur. Bazı kanvas türleri diğerlerinden daha yakın örgülere sahiptir, ancak her kanvas türü, ortaya çıkan kumaşı opak hale getirecek kadar yakın bir örgüye sahiptir.

Kanvas Nasıl Yapılır?

Spot Kanvas, çok temel bir tekstil örgüsü olan düz bir örgüde ipliklerin birbirine sıkıca dokunmasıyla yapılır. Çözgü (dikey) iplikleri dokuma tezgahında sabit tutulurken, atkı iplikleri her bir çözgünün üzerinden ve altından geçer. Tuvalde kullanılan lifler kalın, genellikle orta ila ağır ağırlıktaki ipliklerdir. İplik ağırlığı ve düz dokuma tekniği, kanvas kumaşı diğer pamuklu kumaşlardan ayırır.

Çoğu pamuklu kanvas kumaş alanlar iki katlı ipliklerden veya birlikte bükülmüş iki tek iplikten yapılır, bu da ağırlık, doku ekler ve kumaş boyunca eşit bir kalınlık oluşturur. Sanat için kullanılan kanvas, tek katlı bir iplik kullanan tek çözgü kanvasıdır.

Tuvali Kullanmanın 9 Yolu

Kaput Bezi fiyatı,Ham Kumaş Fiyatları,Bez çanta kumaşı Fiyatları,Ham bez kumaş İstanbul,Ham Kumaş satın al,Kaput bezi Özellikleri,Amerikan bezi nerede satılır,Amerikan Bezi fiyatları,kilo ile gabardin satanlar,kiloyla gabardin satan yerler,ucuz gabardin kumaş,1a gabardin kumaş,kiloluk gabardin kumaş,
Kaput Bezi fiyatı,Ham Kumaş Fiyatları,Bez çanta kumaşı Fiyatları,Ham bez kumaş İstanbul,Ham Kumaş satın al,Kaput bezi Özellikleri,Amerikan bezi nerede satılır,Amerikan Bezi fiyatları,kilo ile gabardin satanlar,kiloyla gabardin satan yerler,ucuz gabardin kumaş,1a gabardin kumaş,kiloluk gabardin kumaş,

Parti Kanvas, inanılmaz derecede çok yönlü bir kumaştır ve modadan yelkenciliğe ve ev dekorasyonuna kadar birçok kullanım alanına sahiptir. İşte en popüler işlevlerinden bazıları:

Yelkenler. Teknelerdeki yelkenler orijinal olarak kanvastan yapılmıştır, ancak bugün çoğu yelken sentetik bir yelken bezinden yapılmıştır.

Çadırlar. Ağır hizmet tipi kanvas, barınak inşa etmek için harikadır ve çadırlar ve diğer kamp malzemeleri için popüler bir malzemedir.

Çantalar. Kanvas, bez çantalardan sırt çantalarına kadar çantalarda kullanım için popüler bir malzemedir. Kanvas dayanıklı, suya dayanıklıdır ve kanvas çantaları günlük kullanım için harika kılar.

Ayakkabı. Kanvas hem esnek hem de dayanıklıdır, bu da onu ayakkabılar için harika kılar. Converse spor ayakkabılar ve Tom’un espadrill’leri kanvas ayakkabı örnekleridir.

Boyama. Ahşap bir çerçeve üzerine gerilmiş tuval, harika bir resim yüzeyidir. Tuval, 15. ve 16. yüzyıllarda resim için popüler oldu.

Arka planlar. Hafif tuval, hafif ve taşıması kolay olduğu için fotoğrafçılar arasında arka plan olarak popülerdir.

Kaplamaları. Askeri ve inşaat dahil olmak üzere birçok endüstri, teknelerden kapı girişlerine kadar her şey için su geçirmez kanvas kumaşı bir örtü olarak kullanır.

Stok Gabardin.
Stok Gabardin.

Giyim. Ceketler ve dış giyim genellikle kanvastan yapılır. Dayanıklı ve suya dayanıklı nitelikler, onu kamp ve yelken malzemeleri için de mükemmel hale getirdi.

Mobilya. Kanvas, mobilya döşemek için kullanılır, çünkü gücü ve dayanıklılığı tekrar tekrar kullanıma uygundur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın