Kumaş Alan Kumaş

Elyaf içerikleri gittikçe, sana iyi hissettiren şeyleri seçmek özgürdür!Uzun süredir sıkıştığım sapanlar% 100 pamuk değildi – biri pamuk / poli harman, diğeri naylondan yapılmış mikrofiber, bu nedenle doğal elyaf kullanmak zorunda olduğunuzu düşünmeyin onları tercih etmedikçe.

Kumaş Alan Kumaş.
Kumaş Alan Kumaş.

Kumaş Alan Kumaş. Örgü güçlü olduğu sürece, iyi olmalı. (Ancak polyester veya% 40’dan fazla poli içeriğine sahip olan kumaşlar çok sıcak olma eğilimi gösterirler ve kaygan olabilirler, bu nedenle poli içeriğini% 40’ın altında tutmaya çalışın.) Keten özellikle güzel bir seçimdir, cildinize karşı tutmak yerine nemden kurtulurken saf keten oldukça pahalıdır. Bu nedenle, keten harmanları ince bir uzlaşmadır – sadece hafif veya mendil ağırlığı yerine her ikisinde de çok ince olan orta ağırlıktaki bir keten elde ettiğinizden emin olun. (Ağır keten çok kalın.) Kenevir uzun zamandır giyilen bir kumaştır, Bir sling için yeterince hafif bir kenevir bulmak daha zor; oldukça kalın olma eğilimindedir ve içeri girmek çok zaman alır. Bir kez kırıldığında, oldukça hoş olur.

Sayısal bir ağırlık verilirse, genellikle bahçe başına ons olacaktır. 5 oz’dan 7 oz‘a kadar herhangi bir şey bir  için iyidir.

Kumaş Alan Kumaş.
Kumaş Alan Kumaş.

Genellikle, malzemeye ne kadar ağır, o kadar kalın olur. Elbette bazı lifler diğerlerinden daha güçlüdür; pamukta aynı ağırlığa göre daha düşük ağırlıkta bir keten (eğer sıklıkla aşınma olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız) kullanabilirsiniz. Tek katmanlı keten sapan için iyi bir ağırlık 5.3 oz; 3.5, çift katmanlar için gayet uygundur. Kumaş Alan Kumaş. Gerçekten 3,5 oz’luk bir keten tabakası yapmak istiyorsanız, onunla birlikte kurtulabilirsiniz, ancak giymek için sık sık kontrol etmeniz gerekir ve bu ağırlığa tek katmanlı keten satmayı asla tavsiye etmemeliydiniz , çünkü siz müşterilerinizin aşınma olup olmadığını kontrol edip edemeyecekleri kontrol edilemez.

Kumaş Alan Kumaş. Başka bir düşünce iplik sayısıdır. Çarşaf arıyorsanız, ipeksi, hafif ve pürüzsüz hissedecekleri için yüksek iplik sayısı arayın.  için kullanılan bir kumaş ile, tam tersi için arıyor olacağım. İpliği saymak için daha düşük iplik sayısı, ipliğin çok yüksek olduğu kumaşlardan farklı olarak, kumaşın etrafına sarıldığında kazmaya meyilli olan kumaşın kullanıcının vücuduna yapışmasını sağlar. Özellikle bebek giyimi için dokunan sargılar yapraklara kıyasla oldukça düşük iplik sayısına ve daha kalın iplikler kullanır; her ikisi de rahatlık katar ve kumaşların nefes almasına ve diğer işçilik kumaşlarının iplik sayısının nispeten yüksek olması bebek giyimi için uygun olmamasının bir başka nedeni.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın