Kilo İle Parça Kumaş

Kilo İle Parça Kumaş.

İHRAÇ FAZLASI KUMAŞ. Eskiden kadınlar kıyafetlerinde ellerinin ne yaptığına güvenirlerdi, ailenin kıyafetlerinin bakımını, düğme dikmekten ve takmaktan alırlardı ve elbisesiyle kadınlar, işiyle orantılı olarak medeniyet ve göçebeliğin arasında bir araya getirilirdi. Nezaketi ve haysiyetini koruyan zarafet ve kıyafet çeşitleri arasında şunlar yer almaktadır: 

1a KUMAŞ ALINIR. Anneler ve yaşlı kadınlar için herhangi bir süslemesiz elbiseye benzer. Kızlara gelince, göğsünde, kollarında ve dikişlerinde güzel renkli işlemelerle süslenmiş üç boyutlu bölümü giyerler ve bu nedenle işlemeye benzer.

KUMAŞ SATIN ALMAK BİZİM İŞİMİZ… 0536 336 43 43

tekirdağ kumaşçı, tekirdağ parça kumaş pazarı, tekirdağ nevresimlik kumaş, tekirdağ şalvarlık kumaş, tekirdağ kumaş pazarı, tekirdağ kumaşçılar, tekirdağ parça kumaş, tekirdağ kilo ile kumaş,kiloyla kumaş tekirdağ,kumaş alanlar tekirdağ,kumaş alan tekirdağ,parça kumaş pazarı tekirdağ,elbiselik kumaş tekirdağ,kumaş mağazası tekirdağ,parça kumaş tekirdağ, tekirdağ kumaş satanlar,kumaş satan tekirdağ, tekirdağ kumaş nerede satılıyor,

İpekten yapılmış, önü yukarıdan aşağıya kamış hatları olan, boynu kamış işlemeli bir giysidir.

Belde daralan, orta ve alt kısımları pileli elbise.

Renkli veya saçaklı kumaştan yapılır ve en çok kadınlar tarafından zaman zaman kapalı elbise altında giyilir.

Elbise

Tasarım açısından erkeğin elbisesine yakındır, ön kısmında cep olmaması, boyun olmaması, bol ya da belli olması ve bu giysinin çok renkli, süslü olması dışında farklılık göstermesi haricinde erkeğin elbisesine yakındır. Birden fazla çizim ve yazıt ile ve bazı işlemelerden yoksun değildir.

UCUZ KOT KUMAŞ. Siyah tülbentten üretilmiş, çok gevşek, geniş ve belirgin kollu olmayan bir giysidir, kol kısmı elbise gövdesinin yan tarafında bir açıklık olup, arkadan uzundur ve arkasından yere sürüklenir. Altmış yıl önce pelerin yerine bazen bir metreye ulaşabilen bir kadın, kadınlar (mafraj) giyerlerdi.

Başa takılır, boyuna sarılır ve incedir, aynı zamanda (al-musfa ‘) ve (mendil) olarak da adlandırılır ve rengi çoğunlukla siyahtır.

Yaklaşık yarım metre veya daha fazla bir kadının topuklarının dibine kadar iner ve kadının toparlanıp fazla kumaşı topuktan yukarıya çekip sonra aşağıya doğru büktüğü dayanıklı bir kumaş giysidir.

Çok renkli ve formlu parçalardan oluşan bir giysidir.

Pelerin:

VİSKON KUMAŞ SATIN AÇLINIR. Rengi siyahtır ve tasarımı bir erkeğinkine benzer, ancak siyah rengiyle ayırt edilir ve kadın onu başının üzerine koyar ve pelerin (Mafraj) elbisesinin yerini neredeyse tamamen değiştirir. elli yıl ve abaya klipsin üzerine giyilir.

Baş bandı üzerine yerleştirilir ve arkadan uzanan, başı örten uzun bir mendildir.

Genç kadınların giysilerinden olan başını örten rengarenk bir mendildir.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ DEĞERİNDE ALIYORUM… 0536 336 43 43

Sivas kumaşçı,sivas parça kumaş pazarı, sivas nevresimlik kumaş, sivas şalvarlık kumaş, sivas kumaş pazarı, sivas kumaşçılar, sivas parça kumaş, sivas kilo ile kumaş,kiloyla kumaş sivas,kumaş alanlar sivas,kumaş alan sivas,parça kumaş pazarı sivas,elbiselik kumaş sivas,kumaş mağazası sivas,parça kumaş sivas, sivas kumaş satanlar,kumaş satan sivas, sivas kumaş nerede satılıyor,
Sivas kumaşçı,sivas parça kumaş pazarı, sivas nevresimlik kumaş, sivas şalvarlık kumaş, sivas kumaş pazarı, sivas kumaşçılar, sivas parça kumaş, sivas kilo ile kumaş,kiloyla kumaş.

ŞİFON KUMAŞ ALIMI YAPILIR. Bu, ayrıntılı olarak ghutra veya shemagh’a benzeyen siyah bir mendildir ve (kafa bandı) yaklaşık on santimetre genişliğe gelene kadar katlanır, böylece kadın düğüm geriye sarkana kadar kafasına gerer ve bir ucunu çete gerektiğinde yüzü kapatmak için kullanılır.

Bugün gördüğümüz terziler gibiler, eski kadın kıyafetlerini güzelleştirmek amacıyla sanatsal bir şekilde dokunan ipler.

KUMAŞ PARÇASI SATANLAR.

 Şapka: Küçük çocukların (erkek ve kız) eski popüler giysilerinden biri olan şapka, şıklık ve çocuğu ısıtmak amacıyla kullanılır ve (brokar) adı verilen iyi bir kumaştan yapılır, bir çeşit iyi peluş olan ve geçmişte onun örülmesine, zari ve nitro ile süslenmesine ve aracılık etmeye özen gösterirlerdi. a (fissür) adı verilen özel olarak formüle edilmiş bir grup kirpikler; Onu daha güzel yapan şey.

Pantolon:

UCUZ KUMAŞ. Çoğunlukla siyah renklidir, gevşek olan tülbentten yapılmıştır ve kadınlar tarafından sözde (dakka) ile belden bağlanmıştır. Bacaklar ayak tabanlarına kadar uzanır ve özellikle kızların giydiği tiplerde alt uzuvlar işlemelidir.

Terlikler:

Kadın, tamamen yerel olarak deve derisinden yapılmış sandalet benzeri ayakkabılar giyiyordu ve ayağının üzerine deri bir kayışla tutturulmuştu. (Kandara) denilen ayakkabının tanıtılmasıyla birlikte vesilelerle ve ziyaretlerde kullanılmaya başlandı ve geçmişte (kandara) bir tür lüks olarak kullanıldı.

KUMAŞ PARÇASI ALINIR. Kadın işçiler gibi yumuşak süetten örgülü astarlar giyerlerdi ve geyik derisi bulamayanlar, bir tarafı sırtı sıkılaştırmak için kullanılan yumuşak dokuma kumaştan bir jant, diğer taraftaki çalışma sırasında.

KUMAŞ – İPLİK – PARÇA KUMAŞ ALINIR… 0536 336 43 43

trabzon kumaşçı, trabzon parça kumaş pazarı, trabzon nevresimlik kumaş, trabzon şalvarlık kumaş, trabzon kumaş pazarı, trabzon kumaşçılar, trabzon parça kumaş, trabzon kilo ile kumaş,kiloyla kumaş trabzon,kumaş alanlar trabzon,kumaş alan trabzon,parça kumaş pazarı trabzon,elbiselik kumaş trabzon,kumaş mağazası trabzon,parça kumaş trabzon, trabzon kumaş satanlar,kumaş satan trabzon, trabzon kumaş nerede satılıyor,
trabzon kumaşçı, trabzon parça kumaş pazarı, trabzon nevresimlik kumaş, trabzon şalvarlık kumaş, trabzon kumaş pazarı, trabzon kumaşçılar, trabzon parça kumaş, trabzon kilo ile kumaş,kiloyla kumaş trabzon,kumaş alanlar trabzon,kumaş alan.

Dar kesimlerden oluşan bir elbise olan kesintisiz bir parça, elbisenin üst kısmına ve geniş bir formda (bluz ve etek) dikilir.

O (ustalar) yani işlemesiz ve maliyetsiz ve tek halkalı dar bir giysidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın