Kilo İle Nevresim Parça Nevresim Kiloyla Nevresimlik Kumaş

Çarşaf ve Yatak Takımlarında Kullanılan Ortak Kumaş Malzemeleri.

Kilo İle Nevresimlik Kumaş. Yeni çarşaflar veya diğer yatak takımları için alışveriş yapmak bir zevktir ve yatak odanıza yepyeni bir görünüm kazandırmanın en hızlı ve en kolay yollarından biridir, ancak biraz kafa karıştırıcı olabilir. Pek çok farklı kumaş türü var, ama hangisinin en iyi olduğunu nereden biliyorsun?

Pamuk? Tencel mi? Pima? Ve bu kumaşlar tam olarak nedir?

Kiloluk kumaş satanlar. En sevdiğiniz rengi seçmek çok kolay olsa da, tercihlerinize uygun doğru kumaştan yapılmış çarşafları seçmek biraz daha karmaşıktır.

Pamuk

Kiloyla nevresim. Pamuk, çarşaf ve diğer yatak takımlarını yapmak için kullanılan en popüler kumaştır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Dayanıklı, nefes alabilir, yumuşak, bakımı kolay ve genellikle oldukça uygun maliyetlidir. Bununla birlikte, birkaç farklı pamuk türü bulacaksınız. Bazı terimler pamuk liflerinin kökenine atıfta bulunurken, diğer terimler pamuklu kumaşın dokuma tarzına veya işleme yöntemlerine atıfta bulunur. İşte en yaygın olanlardan bazıları:

TÜM KUMAŞ ÇEŞİTLERİ ALIYORUM… 0536 336 43 43

Parça kiloluk nevresim.  Süper yumuşak, yüksek kaliteli çarşaflar istiyorsanız bu seçimdir. Parça Çarşaf Kumaşı sıcak ve kuru iklimlerinde yetişen Türkiye pamuğu en yumuşak ve pürüzsüz kumaşı oluşturan ekstra uzun liflere sahiptir.

Kumaş alanlar yumuşaklığı ve doğal parlaklığı ile de bilinir. Çarşaflar için ideal olan orta ila ekstra uzun liflere sahiptir. Bu pamuk, birkaç başka yerle birlikte, esas olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin güneybatısında yetiştirilmektedir.

Kumaş alan firmalar özgüdür ancak şu anda dünyada en yaygın olarak yetiştirilen pamuktur. Lifleri Türkiye pamuğu kadar uzun olmadığı için bu çeşitler kadar yumuşak da değil. Aksi takdirde belirtmedikçe çoğu pamuk yaprak, bunlar özellikle Yaylası pamuktan yapılır pazarlık fiyatlı.

Keten

Spot Keten, keten bitkilerinin saplarından elde edilen liflerden yapılır. Keten çarşaflar, yastık kılıfları ve nevresimler dayanıklı, hipoalerjenik, nefes alabilir, nem emicidir ve kullandıkça daha yumuşak ve daha güçlü hale gelir.  Birkaç kırışıklığa aldırmazsanız doğal lifli keten yatak takımının bakımı pamuklu yatak takımı kadar kolaydır.

Tencel

Tencel kumaş satın alanlar. okaliptüs ağacının odun hamurundan yapılan kumaşın bir markasıdır. Yumuşak, çok dayanıklı ve doğal olarak antimikrobiyaldir.

1 Tencel, üretimi pamuğa göre daha az su, enerji ve kimyasal gerektirdiğinden genellikle çevre dostu bir kumaş olarak kabul edilir.

Tencel oldukça havalı olsa da, pamuk kadar nefes alabilir değildir ve hafif nemli bir his verebilir.

Asetat

Stok kumaş alanlar. Asetat, ağaç liflerindeki selülozdan yapılmış bir kumaştır. Çok yumuşak ve satensi bir his veriyor ancak lifleri zayıf olduğu için bu çarşafların kuru temizleme veya elde yıkanması gerekiyor.

İpek

İpek, ipekböcekleri tarafından üretilen lüks, yumuşak bir elyaftır. Tamamen hoşgörü için, gerçek ipek çarşafları yenmek zordur; serin ve yumuşaklar. İpeğin dezavantajı, elbette, yüksek maliyeti ve hassas olan bakımıdır. Yine de, en üst düzeyde lüks istiyorsanız, bir dizi ipek çarşaf düşünün.

Polyester

Polyester kumaş alanlar plastik içecek şişeleri yapmak için kullanılan aynı polimerlerden üretilen suni bir elyaftır. Polyester ucuz olsa da, tek başına kullanıldığında oldukça sert ve cızırtılıdır. Genel olarak, ucuz çarşaf takımlarında genellikle pamuk olmak üzere başka bir iplikle karıştırılmış polyester bulacaksınız.

Mikrofiber – çok ince dokunmuş polyester bazen mikrofiber olarak satılmaktadır. Bu çarşaflar çok yumuşak olabilse de, yine de pamuk kadar nefes alabilir değillerdir ve bu nedenle “sıcak uyumaya” meyilliyseniz en iyi seçim değildir. Ancak dayanıklıdırlar ve lekelere karşı dayanıklıdırlar, bu nedenle bir çocuğun yatak odası için iyi bir seçim olabilirler.

Naylon kırışmayan yumuşak ve saten çarşaflar yapabilen güçlü ve dayanıklı bir sentetik kumaştır. Ancak naylon sadece birkaç yıkamadan sonra toplanmaya başlar. Ve naylon, kurutucuların yüksek ısısı altında veya bir giysi ütüsü altında iyi dayanmaz. Çok fazla güneş ışığı bile naylon için sorunlara neden olabilir.

İPLİK – KUMAŞ – HAZIR GİYİM ALIYORUM... 0536 336 43 43

Kilo İler Parça Nevrresimlik. Akrilik başka bir sentetik malzemedir. Cilde doğal lifler kadar rahat değildir, ancak kırışmaya karşı çok dayanıklıdır ve çok renkli yatak takımları yapmak için kullanılabilir. Battaniye ve yorganlarda gerçek çarşaflardan daha sık kullanılır. Boncuklanmayı önlemek için dikkatli yıkama gereklidir.

sakarya kumaşçı, sakarya kumaşçılar, sakarya parça kumaş pazarı, sakarya nevresimlik kumaş, sakarya şalvarlık kumaş, sakarya kumaş pazarı, sakarya parça kumaş, sakarya kilo ile kumaş,kiloyla kumaş sakarya,kumaş alanlar sakarya,kumaş alan sakarya,parça kumaş Sakarya,elbiselik kumaş sakarya,kumaş mağazası sakarya,parça kumaş sakarya, sakarya kumaş satanlar,kumaş satan sakarya, sakarya kumaş nerede satılıyor,sakarya kumaş toptancıları,

Bambu

Kumaş alan firmalar. Bambu lifleri kumaşa dönüştürülebilirken, genellikle oldukça sert ve pürüzlüdür. Çoğu zaman, “bambu” levhalar olarak etiketlenmiş bulduğunuz şeyler aslında suni ipektir. Bu, bambu hamurunun, hamuru çözmek, yeniden katılaştırmak ve ardından ipliğe döndürmek için kimyasal bir işlemden geçtiği anlamına gelir. Bu süreç potansiyel olarak çevre için zordur ve bambu levhaları üreticilerinin iddia ettiğinden daha az çevre dostu yapar. 2 Ancak çok yumuşak, dayanıklı ve ipeksi bir kumaş üretir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın