Kadife Kumaş

Kadife Kumaş. Geçmişte, daha yüzyıllar öncesinde kadife varlığını kuşatan bazı tartışmalar olmuştur. Kadife aslında 2000BC gibi erken saatlerde olmuş. Mısırlılar, bugün kadife üretimde kullanılana benzer bir teknik kullanılarak belgelendi. Ortaçağ çağından yüzyıllar boyunca rönesans yoluyla yorucu öfke içine ve halen bugün kadife çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Daha önceki zamanlarda kadife kadife kıyafetlerini yalnızca elindeki soylu ve soylular karşılayabiliyordu.

Kadife Kumaş
Kadife Kumaş

Bu, daha fazla iplik oluşturulmasını ve işlemde kadife giysilerin masrafını arttıran ekstra adımlar gerektirir. Ayrıca ipliklerin tamamlayıcı setleri, kumaş desenleri karmaşık ve ilginç hale getiren bir brokar efekti oluşturmak üzere kumaşın yüzeyine yerleştirilmek üzere yaygındır. Asalet bildikçe ve bugün de kadife ölürken en zengin renklerin bazılarını görebiliyoruz. Kadife’nin kitlelere uygun hale geldiği yalnızca bu yüzyılda olmuştur. Sanayi devrimi, ortak kişinin asırlar boyu zengin ve zenginlere mahsustu lüksü yaşama şansını getirdi.

Kadife Çeşitleri:

Kadife Kumaş. Kadife en yaygın türü kesik bir kazık ile düz bir örgüdür. Yumuşaktır, derin, zengin renklerde gelir ve genellikle resmi veya gecelik giysilerinde kullanılır. Kadife kumaş türü genellikle bir avluya 16 dolar ile 25 dolar arasında satılmaktadır (fiyat, kaliteye ve yere göre değişiklik gösterebilir). Velvet aynı zamanda perdelerden döşemeliklere, aksan yastıklara kadar iç tasarım uygulamalarında da kullanılır. Döşeme ortak bir türü yığın kesilmemiş döngüleri kesilmiş bir desene sahip kadife, kesilir. Kadife yığınının ezilmesi iki ek çeşit kadife, ezilmiş kadife üretebilir. Kırılmış kadife, kumaş ıslak iken mekanik olarak bükülür. Havaya bir yönde ağır basınç uygulandığında kadife kadife oluşur. Kadife de iç mekan uygulamalarında bulunur ancak genellikle giyimde de kullanılır. Döşeme amaçları için ezilmiş kadife sağlamak için

Kadife Kumaş
Kadife Kumaş

kaplamalı bir astara sahip olabilir. Giysilerde ezilmiş kadının dokusu kullanıldığında güzel bir parlaklık etkisi yaratır ve aynı kumaş parçasından çeşitli görünümler elde etmek için kazık yönü kullanılabilir.

Kadife Kumaş. Gerçek kadife ile aynı hale getirilmesine rağmen kazık derinlikleri farklıdır. Kadife: Kadife dışından daha derin bir havaya ve ağırlığa sahip pamuklu kumaş. Döşemelik ve perdelik kumaşlarda yaygın olarak kullanılır.

Örme kumaşlar artık kadife şekline benzemek için yapılabilir ve günümüz giyiminde zevk alan streç ve konfora izin verir kadife genellikle örme olarak bulunur. Giysiler, gerçekten örme olduklarında kadife olarak kataloglarda yanlış etiketlenmişlerdir. Benzer görünse de, örgüler gerçek kadifeler değildir.

Kadife, çözgü ipliklerinden oluşan bir set ve iki takım çözgü ipliği olduğu anlamına gelir. İkinci çözgü iplikleri kesilebilir veya kesilemez. Çift kumaş ve aşırı tel yöntemleri havlı kumaşlar oluşturmak için iki yoldur. Çiftli kumaş yönteminde, iki kumaş birbiri üzerine dokunmalı ve bir dizi çözgü ipliği ile bağlanmıştır. Aşırı tel yöntemi, kumaşın tezgahın üzerinden geçirilmesini ve böylece kumaşın bir yığın oluşturan belirli yerlerin kesişmesini sağlar. Daha sonra hav, tezgahın üzerinde bir bıçakla kesilir. Kumaş tezgahtan çıkarmadan önce tel sökülür. Kesilmemiş bir kazık isteniyorsa, atık toplama çubukları tel üzerine konabilir ve kumaş dokuma tezgahı bittikten sonra çıkarılır. Kadife, çeşitli elyaf ve harmanlardan yapılabilir. Kullanılan liflerin en yaygın türleri rayon, ipek ve asetattır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın