Jarse Kumaş

Jersey ayrıca düz örgü veya tek örgü olarak adlandırılan bir atkı örmek kumaştır. Bazı kaynaklar dönem “jersey” ayrı bir kaburga olmadan herhangi bir örme kumaş başvurmak için gevşek kullanılır iddia ediyor. İngiltere’deki kıyıları Jersey adasında imal edilmiştir çünkü jarse denir. Kumaşın Bu erken bir versiyonu balıkçı giyim için kullanılan ve 2000’li yılların başlarında jarse kumaşlardan daha yüksek gramajlı kumaş oldu. atletik gömlek tanımlamak için kullanılan mevcut kullanımına ilgili terim benzer kökenli olduğunu. Denizcilerin giydiği sıkı uydurma, örme tunik tarzı kazak da formaları

Jarse Kumaş
Jarse Kumaş

olarak biliniyordu.

Jersey Astar.

Jersey elle veya düz ve yuvarlak örme makinelerinde yapılabilir. Jersey kumaş örgüler her döngü altında döngü içinde çizilir temel örgü dikiş, yapılır. Döngüler sıraları arkasındaki, kumaş ve çapraz satır, ya da derslerin yüzünde, dikey çizgiler oluştururlar. Jersey dokuma kumaşlar için diğer dokuma kumaşlar ile karşılaştırıldığında hafif ve üretilmesi için örme hızlı atkı vardır. Jersey, uzunluğu daha çapraz yönde daha fazla uzanır çalışır eğilimli olabilir ve bu nedenle ön ve arkasında gerilim farkı kenarlarında kıvrılır.

Tarihsel olarak, jarse çorap ve kazak için ağırlıklı olarak kullanıldı. Gündüz kullanım için şık mayo yaptı. Onun kostüm bir pilili etek üzerine giyilen sıkı uydurma, hip-uzunluk jarse üst oluşuyordu. 1920’lerde bunun dışında elbise ve takım elbise inşa rahat için kumaş popüler.

Bitirir ve Kullanım Alanları

Jersey, uyuklayan ile bitmiş baskılı veya nakışlı olabilir. jersey varyasyonları örgü ve jakarlı forma kazık sürümlerini içerir. Kazık formaları ekstra iplikler veya şerit (bükülmemiş iplik) Kadife ya da sahte kürk kumaşlar yapmak takılı var. Jakarlı jarse kumaş içine örme karmaşık tasarımlar oluşturmak için dikiş varyasyonları içerir. Kakmacılık kumaş tasarımlar üretmek için

Jarse Kumaş
Jarse Kumaş

farklı renkte iplikler kullanmak ve bir bitiş olarak tasarım baskı daha üretmek için daha pahalı jarse örgüler vardır.

Ellikleri olan bir örgü kumaş. Bu hafif ve esnek, henüz sıcak ve yalıtım olduğunu. Bu t-shirt için popüler bir seçimdir ve diğer giyim bir çeşittir. Jersey ilginç bir yönü% 100 pamuklu ya da pamuk / polyester, sentetik bir karışımdan elde edilebilmesidir; onu benzersiz kılan kumaş örgü olduğunu. Jersey kumaş makine örme çok küçük bir tahıl ile. En örme kumaş gibi bir sağ taraf ve yanlış bir tarafı yoktur. Sağ tarafta dikey bir tahıl vardır ve yanlış tarafında yatay olduğunu. Bir jarse örme ile yapılan Giyim dışa dönük dikey tahıl vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın