Jakarlı Kumaş

Üretilmesi için bir makine oluşturmak fikri kalın kumaş kalıtsal lif kabartma desenli örgü ait. Bu delikli bir karton kartı kullanarak bir tezgahta bulunan ipliklerin konumunun değiştirilmesi düşünülebilir O ve (bazen bin kadar), bu kartların sekansı kumaşın her iki tarafında görünür önceden belirlenmiş bir model oluşturuldu.

Jakarlı Kumaş
Jakarlı Kumaş

Bir jakar dokusu, her çözgü ipliğini diğer ipliklerden bağımsız olarak yükseltmek üzere programlanmış bir dokuma tezgahı işlemi ile oluşturulur. Jakarlı kumaşın tasarımı, kumaş üzerine basılmadan veya boyanmadan zara dokusuna dahil edilir. Dokuma tezgahı, çok yönlü dokuma işlemine ve daha yüksek bir kontrol seviyesine olanak tanır. Bu jakar dokuma işlemi, basit bir örgü yerine çok zaman alıcı ve emek yoğun. Bununla birlikte, jakarlı kumaş, temel dokuma tekniği ile oluşturulan kumaşlardan daha istikrarlı ve esnektir. Jakarlı örgüler çeşitli renk ve iplik çeşitleri ile de birleştirilebilir. Bu, peyzaj, portre ve benzersiz tasarımlar gibi çok karmaşık olan koyu renk tonlarının ve cesur çizgili desenlerin güzel yumuşak geçişlerini sağlar.

jakarlı Kumaş.

Jakar girift dokuma desenli kumaşın bir türüdür. Desen işlemeli ama kumaş içine doğrudan dokunmuş değil. Birçok stilleri ve renkleri mevcuttur, Jakarlı kullanılan kumaşın kalitesi başına incelik değişen vardır. Jakar da brokar ve şam gibi diğer kumaşlar üreten özel bir dokuma tezgahında, üzerinde dokunur. Jakar ağırlıklı yapımında kullanılır jakarlı  döşemelik

Jakarlı Kumaş
Jakarlı Kumaş

kumaş olarak.

jakarlı Kumaş.

Yatak çarşafları, masa örtüleri, perdeler, giysi, mobilya kapakları – jakarlı dikmek. Döşemelik için kullanın. Doğal kumaşlar daha pahalıdır. Pamuk elyafı ipliği sentetik katma Ve eğer, o zaman fiyat web daha ucuz olacak ve aynı zamanda – güçlüdür.

Jakarlı saten . O ipek yapıldığı başından itibaren, keten içlerinden parlıyordu. Ve daha sonra, yapay lifler yerine ipek kullanılmaktadır. Malzeme hafif, neredeyse uygun fiyatlı. Böyle bir malzeme olduğu için çok sık yatak örtüsü ve perdeleri dikmek. eşitsiz adım karmaşık bir dokuma ilginç bir doku verir. Pürüzsüz ve görünüşte parlak kumaş yüzeyi. Renkler, sanki dökülür ve zarif ve ağırbaşlı olan ürünler jakarlı saten yapar.

jakarlı Kumaş.

Streç Jakar – elastik sentetik lifler -laykra, spandeks, lıkra oluşan elastomerik bir malzeme. Kumaş de nefes. Ürünler ona şekil üzerinde mükemmel oturmak ve bu nedenle giysiler için kumaş ağırlıklı olarak kullanılırlar yaptı.

Organze jakar edilebilir. en iyi kumaş dokuma kabartma deseni çok zarif görünüyor. jakar organze dikiş perdeleri en yaygın. Kullanın ve hediye paketleme için (hediye çanta).

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın