Jakar Kumaş Nedir? Jakarlı Kumaş Satın Alan

Jakarlı kumaş alınır karmaşık desenleri, yoğun dokuları ve “zengin” görünümleriyle kolayca tanınır. Ancak jakar ve daha basit kumaşların yıkanması düzenli olarak yapılmalıdır. Islandığında kumaş alanlar böyle bir bez daha kaba, daha ağır hale gelir, ancak endişelenmeyin: jakar bir çamaşır makinesinde bile yıkanabilir. Malzemenin orijinal görünümünü kaybetmemesi için yıkama işlemi sırasında bazı kurallara uyulması gerekmektedir.

Jakar kompozisyonu hakkında

Jakarlı Kumaş
Jakarlı Kumaş

Parti Kumaşın anavatanı Fransa’dır. 19. yüzyılın başında, dokumacı yoğun desenli kumaş üretimi için makineyi icat etti. Tuval, farklı iplik türlerinden yapılmıştır. Çoğu durumda, yaklaşık 10 tane vardır, ancak karmaşık desenler, 100’den fazla farklı doku ve renk ipliğinin kullanılmasını gerektirir. Bu, malzemenin yüksek maliyetine yol açar. Özel bir dokuma türü – jakar – kullanılan elyaf türünden bağımsız olarak malzemeyi çok güçlü kılar, ancak uygun bakım için bileşimlerini bilmelisiniz. Üretimde çeşitli jakar türleri kullanılır:

KARIŞIK KUMAŞ ALANLAR…

Parça Jakarlı saten – esas olarak doğal kökenli kumaş. Kalbinde yüksek kaliteli pamuk lifi bulunur. Bundan yapılan kumaşlar özellikle dayanıklıdır, ancak doğrudan güneş ışığının etkisi altında aşınmaya karşı daha az dirençli hale gelirler. Lifler yüksek sıcaklıklara (yaklaşık 150 °C) duyarlıdır ve sıcak nesnelere maruz kalmaktan bozulur. Önerilen işleme sıcaklığı – 130 ˚С’ye kadar. Jakarlı saten genellikle elit sınıfın yatak çarşaflarını dikmek için kullanılır. İpeklik, dayanıklılık bakımından farklılık gösterir ve yıkamayı iyi tolere eder. 200 yıkamadan sonra kumaş hafifçe solmaya başlayacaktır. Ev kullanımında en yaygın kumaş olan saten-jakardır.

Viskon kumaş alınır,kot kumaş alınır,saten kumaş alınır,parça kumaş alınır,spot kumaş alınır,stok kumaş alınır,parti kumaş alınır,kadife kumaş alınır,süprem kumaş alınır,interlok kumaş alınır,süprem kumaş alınır,metre işi kot,metre işi kumaş satın alanlar,metre işi kadife kumaş,metre işi kumaş satan,metre işi saten kumaş,

Spot Jakarlı atlas – ipek ipliklerin geleneksel olarak kullanıldığı parlak bir tuval. Daha sonra, sentetik elyaflardan daha az yüksek kaliteli malzeme elde edilmedi. Saten jakar en çok Barok tarzında yapılmış perdeler, yatak örtüleri, mobilya örtüleri dikmek için kullanılır.

Ucuz Streç jakar – Tuvale kolayca uzayabilen iplikler eklenerek elde edilir – elastan, spandex, likra. Bu kumaştan yapılmış giysiler şekle iyi oturur, orijinal desenlerde farklılık gösterir. Yüksek sıcaklığın etkisi altında elastikiyet düşebilir, bu nedenle sıcak suda yıkamak kabul edilemez.

Parça Jakarlı ipek – parlak bir yüzey ile karakterize edilen daha pahalı bir tuval. Genellikle iç çamaşırı sınıfı “lüks”, zarif giysiler yapılır.

Ucuz kumaş alanlar. Jakarlı organze – İnce, yarı saydam baskılı kumaş. Jakarlı dokuma ve organze kombinasyonu oldukça nadir olmasına rağmen, bu kumaştan ürünler çok zarif görünüyor ve uygun bakım gerektiriyor. Otomatik makinede yıkanmaları yasaktır, sadece hassas modda yıkanır.

Nazik bakım, tüm jakar türleri için evrensel olarak kabul edilir.

Yıkama kuralları

Saten-jakarı diğer keten türleri gibi elinizle veya çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Bu durumda, bazı nüansları dikkate almak gerekir.

 SU SICAKLIĞI

Kumaş alanlar.  Bazı elyaf türleri (saten, streç) yüksek sıcaklıkların etkilerini tolere etmez, bu nedenle jakar yıkamak için optimum su sıcaklığı yaklaşık 30 ° C’dir. Üründe bakım kurallarını belirten bir etiket varsa üzerinde şu görsel yer alacaktır:

YIKAMA MODU

Daktiloda yıkama modu “noktalar” ile işaretlenebilir. Jakar için tek nokta modunu seçmelisiniz. Bu, 30 ° C’ye kadar olan sıcaklıklarda “hassas”, “elde” yıkama anlamına gelir.

DÖNDÜR VE KURUT

jakarlı kumaş nasıl yıkanır jakarlı kumaş satın alınır parça jakarlı kumaş kilo işi jakarlı kumaş Jakar Kumaş Nedir jakalı kumaş nedir

Parti kumaş satın alanlar. Kurutma kurallarının ihlali durumunda jakar deforme olabilir, renk kaybedebilir, bu nedenle kurallara uyulmalıdır: mendilin otomatik ekstraksiyonundan vazgeçin – sadece “tahliyeyi” ayarlayın ve ürünü dışarı çekin; elle sıkmayın, bükmeyin (bu tür eylemler kumaşın yapısına zarar verir);

Spot kumaş alan. İlk yıkamadan hemen sonra, kumaş üzerinde yalnızca bir artışla fark edilebilen bir tüy oluşur. Bundan, kumaş daha da kötüleşmez, ancak hassas cilt sahipleri tarafından not edilen hoş bir yumuşaklık kazanır. Jakar dayanıklı bir kumaştır, ancak uygunsuz bakım ile özelliklerini kaybeder.

Doğru yıkama rejimine dikkat ederseniz, muhteşem jakarlı ürünler güzelliğini kaybetmeyecek ve uzun yıllar keyif verecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın