İpek Kumaş

İpek Kumaş.

İpek, kumaş üreticilerinin kullanabileceği en iyi ipliklerden biridir ve en narin ve şık kumaşların bazılarında veya daha kısa filamentlerle yapılan ipek tüvit gibi rustik görünümlerde kullanılabilir.

Bir jakarlı örgü ipek küpüne ilgi ve doku kazandırır. İnce çiçekli veya geometrik desenler zarif bir mesaj yollar ve şık ve gündelik giyimde kullanılabilir.

ipek kumaş
ipek kumaş

İpek krep çeşitli ağırlıklard bluzlar için hafif ağırlık, takım elbiseleri için en ağır ağırlık. Bu fabrikasyon tarzı içinde ve dışında döngüsü vardır, ancak moda yılları boyunca bazen tasarımcı gruplaşmalarına girmek için oldukça klasiktir.

İpek dimi gevrek veya yumuşatılmış olabilir. Her iki durumda da dimi örgü örtüyü geliştirir, ancak yumuşak versiyon pantolon için daha nazikçe düşecektir. Üstler veya süslemeler için net kalın.

İpekli iplikler bir tüvitte tek başlarına ya da çok renkli “herşeyle çıkın” ceketler için viskoz ile iyice karışırlar. Katı renkler yapılandırılmış ayrımlar olarak çalışır. Kumaşınızı sabit bir ışık kaynağından koruyarak solmayı izleyin.

İpek kumaş ile kesme ve dikmeyi kolaylaştırmak için bir takım yöntemler vardır. İlk öneri, kumaşınıza ve kalitesine saygı göstermektir. Zarif ve süslü olması nedeniyle kıpır ve kayar. Parlaklık tek yönlü kesmeyi gerektirir ve kaygan kalite, kesim işleminde normalden daha fazla zaman harcamanız anlamına gelir. Bazıları kumaşın altında bir tabaka kağıt kullanıyor, bazıları iğneler yerine ağırlık kullanıyor. Tırtıklı katkılar, lifleri kesmeden onlara zarar vermeye yardımcı olurlar. Sizin için en iyi yöntemleri denemek ve belirlemek önemlidir . Bu eğlencelidir ve sıkıntılı sayılmamalıdır!

İpek kumaş birkaç yüzyıldır lüks kumaşlarda standart oluşturmuştur. İpek kökenleri Antik Çin’e dayanıyor . Efsane, bir kozun bardağına düştüğü zaman Çinli bir prensesin bahçesinde çay yudumladığını ve sıcak çay uzun ip ipini gevşettiğini söyledi.

ipek kumaş
ipek kumaş

Bununla birlikte, eski edebiyat, ipeklerin yaygınlaşmasını Çin İmparatoriçesi hatta İpekböceği Tanrıçası diye bilinen 2600 bc’ye kadar sayar niteliktedir; Si-Ling, ipekböceklerini kaldırdı ve ipek kumaşları yapmak için bir tezgah tasarladı.

Çinliler ipek kumaşları sanat ve süslemelerde olduğu kadar giyim için de kullandılar. İpek kumaş Çin ekonomisinin ayrılmaz bir parçası haline geldi ve komşu ülkelerle ticaret yapmak için önemli bir ticaret aracı oldu. Karavanlar ünlü İpek Yolu’ndaki kıymetli ipek kumaşları Yakın Doğu’ya sattı. Dördüncü yüzyılda, Büyük İskender için ipek tanıtıldı olduğu söyleniyor Avrupa’da . İpeklerin popülaritesi, zengin kumaşları giymiş ve sunaklarını onlarla süsleyen Hıristiyan prelatlerin etkisinde kalmıştı. Soylu bir şekilde soylu kıyafetler, ipek kumaşlardan da kendi giysilerini oluşturmaya başladı.

Başlangıçta, Çinli ipuçları yapma sırrını oldukça koruyordu. Aslında itaat güçleri, işkenceyle ölüme, ipek kurdunun sırrını ifşa eden herkese kararı verdi. Sonunda, ipek verme sürecinin gizemi ulaşan komşu bölgeler, kaçak yollardan girmişti Japonya’yı reklamla 300 ve yaklaşık Hindistan sekizinci yüzyılda reklama 400. etrafında, İspanya ile, ipek üretmeye başladı ve 400 yıl sonra İtalya ipek kılmayı oldukça başarılı oldu Bazı şehirlerde ipek çeşitleri var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın