İp Nereye Satılır? İplik Alan Yerler

%100 pamuk dikiş ipliği

Pamuk dikiş ipliği

İPLİK ALINIR PARTİ İPLİK ALIYORUM TELEF İPLİK ALIYORUM. Pamuk ipliği %100 pamuktan üretilmiştir. İyi dikiş ve düşük uzama ile bu iplik ısıya veya iğne basıncına maruz kalmaz. Özellikle saf pamuklu giysiler ve diğer pamuklu ürünler içindir.

Kolay boyama, yüksek çekme mukavemeti, yüksek verim, yüksek yapışma mukavemeti

Yüksek kaliteli pamuklu giysiler dikmek.

Örme kumaş çeşitleri ve kalitesi

Spot ip satın alanlar,parti iplik satın alanlar,hurda iplik satın.

İplik alan firmalar.  Pamuk ipliği dünyada en çok üretilen ipliktir. İplik üretiminin hammaddesi pamuk lifidir. Uzunluğu 6 ila 52 mm arasında değişmektedir. Standarda göre elyafın kendisi yedi sınıftan oluşur: seçilmiş, 1 … 6 derece. Elyaf derecesinin tanımı, olgunluğuna, mukavemetine, uzunluğuna, nem içeriğine ve kirlenmesine dayanmaktadır. Eğirme sistemi de uzunluğa bağlı olarak seçilir.

Bu terimler gerçekten ne anlama geliyor?

İPLİK NEREYE SATILIR? TÜM İPLİK ÇEŞİTLERİNİ BEN ALIYORUM…

                                                                            Spot iplik alan kişiler. Pamuk ipliği elde etmek uzun bir süreçtir. Liflerin belirli bir iplik tipine işlendiği makineler ve işlemler grubuna eğirme sistemi denir. Genellikle 3 sistem vardır. Uzun lifli pamuk, kamgarn yüksek arazide karde ve kısa elyaf – donanım eğirme sisteminde işlenir. Aşağıda, bu sistemlerde yer alan süreçlerin bir açıklaması yer almaktadır:

Parti iplik alanlar. Open End veya o/e , kısa bir pamuk lifinden (20-27 mm.) pamuk ipliği üretmek için teknolojinin adıdır ( Open End eğirme ve ayrıca kırma eğirme  ve  rotor eğirme ). Dönen donanım sistemini ifade eder. Kumaş alanlar bu yönteme ” Rotor eğirme ” veya ” İğsiz eğirme” denir.

Ring” , pamuk, keten ve yün gibi lifler için iplik teknolojisinin adı olan ” ring eğirme”dir . Rusça’da kulağa “ring iplik üretim sistemi” gibi geliyor. Lifler orta uzunluktadır (27-35 mm). Rusya’da bu şekilde elde edilen liflere “Carde” veya “Carde” de denir. Çeviri Fransız “dan carde bir üründür”  çırçır makinesi. İşlemin kendisine ” Taraklama” ( lifli malzemelerin taranması ) adı verilir ve pamuk liflerini birbirine göre ayırmayı ve eşit şekilde dağıtmayı amaçlar. Bu süreç, birçoğundan biri gibi, eğirme işleminden önce gelir. Video, fiber üretim sürecinin son bölümünü aşağıdakileri kullanarak gösterir: Halka eğirme :

Kalan iplik nereye satılır? (Penye) – Uzun pamuk liflerinden (35-70mm.) elde edilen çok yüksek malzeme olarak tanımlanır . Bununla birlikte, ismin kendisinin nereden geldiğini zar zor bulabilirsiniz. İngilizce konuşulan dünyada benzer bir terim kullanılmaz. Tercüme zaman “Türk penye ipten ” kelimenin tam anlamıyla “Taranmış (tümsekleştirilmemiş) iplik” anlamına gelir. Türkçeden başka bir sözlükte ” penye”, “kaliteli kumaş” olarak çevrilir. Böylece bu terim bize Türkçeden geçmiştir.

Tavsiye Yazı:  Şifon Kumaş Nasıl Yıkanır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın