Ham Bez Alanlar

Kumaş alanlar.

Tüm dokuma kumaşlar, birçok bireysel ipliği (dikey çözgü iplikleri ve yatay atkı iplikleri) daha büyük bir bütün halinde dokumak için bir tezgah kullanılarak yapılır. Bu ipliklerin birbirine dokunma şekli, kumaşın yapısını ve dayanıklılığını belirler; en basit ve en yaygın dokuma türü “düz dokuma” olarak bilinir.

Düz Dokuma Kumaş Nedir?

Patiska örgüsü, tekir örgüsü veya temel örgü olarak da bilinen düz örgü, ipliklerin hepsinin basit bir dikey dokuma deseninde çalıştığı dokuma bir kumaştır. Örgü yapısına yakından baktığınızda, düz dokuma kumaş, dokuma bir sepete benzer şekilde, dik açılarda birbirinin altından ve üstünden geçen düz geçme ipliklerden oluşan bir dama tahtası deseni gibi görünecektir.

Düz dokuma kumaş örnekleri arasında pazen, şifon, organze ve gofre kumaş bulunur. Düz dokuma kumaş, giyimden döşemeye kadar her şey için çok sağlam, güvenilir bir kumaştır. Düz dokuma kumaşın hafif modifikasyonları arasında sepet örgüsü (keşiş kumaşı) ve kaburga örgüsü bulunur.

KİLO İLE PARÇA KUMAŞ.

Ham bez kumaş ne için kullanılır?

1 top Amerikan bezi kaç TL?

Amerikan bezi kaç para?

Amerikan bezi ne işe yarar?

Örneğin, kalın bir kot pantolon ve yumuşak bir tişört %100 pamuklu olabilir. Farklı kumaşlardan olduklarını anlamalısınız, bu nedenle özelliklerinde farklılık gösterecektir. Bir örnek daha az açıktır: Batiste ve saten %100 pamuklu da olabilir. Her iki kumaş da hafif ve yumuşaktır, ancak satenin ön tarafında belirli bir parlaklığa sahiptir, batiste ise yarı saydamdır ve her iki tarafta da aynı hissi verir.

HAM KUMAŞ SATIN ALANLAR

Bu kısa rehberi internetten iç çamaşırı ve kıyafet seçimini daha kolay hale getirmek için resimlerle hazırladık.

ŞARTLAR

Kalın Amerikan Bezi,Toptan ham bez fiyatları,Ham Bez Kumaş,Ham bez Denizli,Ham Bez fiyatları,Amerikan Bezi top fiyatı,Kiloluk Ham Bez,Denizli ham bez fiyatları

Kilo ile kumaş. Malzeme – kumaşın yapıldığı lifler. Etikette okuduklarımız. Pamuk, ipek, poliamid, likra malzemelerdir.

Kumaş tipi – kumaştaki ipliklerin dokuma tipi. Triko tam olarak bir kumaş değildir, ancak sadelik için bu kategoriye koyduk. Genel olarak, bu tür ürünlerin ortak adı tekstildir ancak bir şekilde çok mobilya gibi geliyor. Altlık, saten, tül, kadife kumaşlardır (bizim anlayışımıza göre).

MALZEMELER. LİFLER NELERDİR

Temel özellikleri kumaşın bileşimine bağlıdır. Nemi ne kadar iyi emecek, havanın geçmesine veya gerilmesine izin verecek. Ancak kumaşın tüm özellikleri liflere bağlı değildir. Örneğin, triko, hangi malzemeden yapıldığına bakılmaksızın her yöne esner. Ve saten örgü varsayılan olarak diğerlerinden daha yoğundur – yani havayı geçmek daha zordur. Bu nedenle, kumaş türünü dikkate alıyoruz.

Doğal lifler doğal koşullarda temel formlarında bulunur. Bu bir koyun yünü ipekböceği kozasının ipliği, keten saplarının lifleri veya pamuk tohumlarıdır. Neyin bitkisel neyin hayvansal olduğu belli. Bu tür lifler bölünemez.

PARÇA KOT KUMAŞ ALANLAR

Kiloyla kumaş. Onlar için hammaddeler doğal olabilir (kural olarak odun hamuru). Ancak liflerin kendileri, hammaddelerin kimyasal işleme tabi tutulmasıyla yapılır. Bu lifler yapaydır. Tam teşekküllü sentetikler petrol ürünleri, gaz ve benzeri beklenmedik maddelerden polimerlerin sentezinin bir ürünüdür. Her şeyi parçalamak için bir diyagram:

LİFLER HAKKINDA DAHA FAZLASI

Birçok yeni yüksek teknoloji malzemeyi sırf iç çamaşırı ve ev giyiminde kullanılmadıkları için görmezden geliyoruz.

YÜN

Yün kumaş satın alanlar. Koyun, keçi, tavşan, lama ve diğer uygun hayvanların saç çizgisidir. Yünlü ürünler (yün lif yüzdesi olan kumaşlar) ısıyı iyi tutar, ancak büzülmeye eğilimlidir.

KUMAŞ SATIN ALAN YERLER

KETEN

Keten kumaş satanlar.  Elyaf keten saplarından elde edilen lif. Kumaş pamuktan daha güçlüdür, nemi iyi emer ve çabuk kurur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın