Giysilerde Kırışıklık Nasıl Gider?

Kumaşın kırışmaması için nasıl işlenir

KUMAŞ SATIN ALANLAR. Hammaddeye ve ipliklerin dokuma yöntemine bağlı olarak, kumaşlar buruşmayanlar ve kuvvetli buruşuk olanlar olarak ikiye ayrılır. Kumaşın kendi kendine kırışmadığı, ancak mekanik hareket nedeniyle: sıkma, katlama, sıkma veya yanlış kurutma olduğu unutulmamalıdır. Kural olarak, doğal bir bileşime sahip kumaşlar, liflerdeki mikro gözenekler nedeniyle sentetik kumaşlardan daha fazla kırışmaya eğilimlidir. Ayrıca, elyafları zayıf bir şekilde iç içe geçmiş olan malzeme üzerinde genellikle kırışıklıklar kalır; aynısı düşük yoğunluklu kumaşlar için de geçerlidir.

Kırışmayan doğal kumaşlar var mı? Kesinlikle kırışıksız doğal elyaf malzeme yoktur. Ama diğerlerinden daha az buruşanlar var:

Polar

 Yumuşacık yüzeyi sayesinde kırışmayan doğal kumaş.

Keçe

Naylon Mont Nasıl ütülenir,Eşofman nasıl ütülenir,Kürk nasıl ütülenir,Trençkot nasıl ütülenir,Ütüde sentetik nedir,Kaban nasıl ütülenir,Paraşüt kumaş ütülenir mi,Bürümcük kumaş nasıl ütülenir,viskon nasıl ütü yapılır,polyester nasıl ütü yapılır,polyester etek nasıl ütülenir,ipek nasıl ütülenir,ipek kumaş nasıl ütülenir,
Naylon Mont Nasıl ütülenir,Eşofman nasıl ütülenir,Kürk nasıl ütülenir,Trençkot nasıl ütülenir,Ütüde sentetik nedir,Kaban nasıl ütülenir,Paraşüt kumaş ütülenir mi,Bürümcük kumaş nasıl ütülenir,viskon nasıl ütü yapılır,polyester nasıl ütü yapılır,polyester etek nasıl ütülenir,ipek nasıl ütülenir,ipek kumaş nasıl ütülenir,

Kumaş alan. Malzemenin yüksek yoğunluğu, kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur.

Tiftik. “Gerilmiş” ilmeklere sahip ipliklerin özel örgüsü, normal kurutmadan sonra düzgünlük sağlar.

Kumaşın yapısı zaten “buruşuk” görünüyor, bu nedenle başlıktaki şeylerin ütülenmesine gerek yok. Moda tasarımcıları ve tasarımcılar tarafından yaz koleksiyonlarında kırışıksız yazlık elbise kumaşı olarak kullanılmaktadır.

Jakarlı kumaş alan kişiler

Jakarlı takım elbise kumaşı artan yoğunluğu ve hacimsel deseni sayesinde kırışmaz. İpler birbirini çekiyor gibi görünüyor ve neredeyse mükemmel bir pürüzsüzlük sağlıyor.

İpek.

Kırışmayan ve nefes alan kumaş. Yatak ve iç çamaşırları, elbiseler, bluzlar ve hafif tulumları dikmek için idealdir.

Yün kumaş nereye satılır.

Yıkandıktan sonra kırışmayan sıcak ve yumuşak malzeme. Yünlü giysilerin ütülenmesi gerekmez.

Doğal kumaşlar arasında kırışmaya karşı dayanıklılık konusunda mutlak şampiyonlar keten, viskon ve pamuktur. Ancak bu malzemelerden yapılan kumaşların power spin olmadan yıkanması ve dik olarak kurutulması kumaşın daha az buruşmasına neden olacaktır. Ürüne işlevsellik kazandırmak için tuvale suni ipler eklenir.

Kumaş alan yerler. Çoğu zaman kırışmayan tam sentetik kumaşlar nefes almaz, bu nedenle bu tür kumaşları sıcak havalarda giyerken dikkatli olunmalıdır. Bakımı en kolay sentetikler naylon, polyester, likra ve mikrofiberden yapılmıştır.

KUMAŞIN KIRIŞMAMASI İÇİN NASIL İŞLENİR

günlük etek modası,balo etek modası,düğün için etek modası,nişan merasimi etek modası,okul etek modası,etek kumaşları,kilo ile etek kumaşı,kiloyla etek kumaşı,eteklik kumaş alanlar,eteklik kumaş satanlar,etek ile giyilir,kısa etek ile ne giyilir,

Tüm emprenyeler alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden, doku kırışmasını azaltmak için tüm kimyasal yöntemler dikkatli kullanılmalıdır.

Tavsiye Yazı:  Şifon Kumaş Nasıl Yıkanır?

Parça kumaş alanlar. Kumaşları daha az kırışık hale getirmek için işlemenin en iyi bilinen “doğal” yollarından biri nişasta kullanımıdır. Tek ihtiyacınız olan bir yemek kaşığı nişasta ve soğuk su. Böyle bir solüsyona batırıldıktan sonra ürün durulamadan sıcak ütü ile ütülenmelidir. Bu yöntem, kumaşın yüksek sıcaklıklara maruz kalması gerektiğinden sadece pamuklu ve keten kumaşlar için uygundur. Kolalı gömlekler ve nevresimler kırışmaz, ancak malzeme sertleşir.

Zamandan tasarruf etmek için hazır sıvılar ve nişasta içeren spreyler kullanabilirsiniz. İşlemeden önce bu bileşene alerjiniz olmadığından emin olun. Çocuk kıyafetlerinin kolalanması önerilmez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın