Etek Modası Nedir? Etek Modelleri

Etek Modası Nedir?

KUMAŞ SATIN ALINIR… Bir gece eteğini gündelik bir modelden ayıran nedir? Fark, her şeyden önce, kumaşın kalitesinde ve şık kıyafetlerin tarzında yatmaktadır. Akşam etekleri, muhteşem kıvrımlar oluşturan lüks tekstillerden dikilir; tembelce akan plastik tuvaller; kabarık katmanlı eteklerin havadar “karakterinden” sorumlu ipeksi ve şeffaf kumaşlar.

Parti kumaş satın alan yerler. İpek, doğal viskozun doğasında bulunan asil ışıltı, klasik eteklerin bile zarif ve saygın görünmesini sağlar. Sezonun trendi hakkında ne söyleyebiliriz – zarif, geniş bir etek! Statik durumda, etekler – ve “yarım güneş” modelleri, ipeksi yüzeyin yumuşak yansımalarıyla dinamik olarak etkin bir şekilde “oynar” – telaşsız adımlarla zamanında sorunsuz sallanırlar.

En Popüler Etek Kumaşları

Kumaş satın alan. İlk kez etek dikecek olanlara ekose kumaşları ve karmaşık desenli kumaşları seçmeleri önerilmez. Kadife, jakarlı, şifon, saten, deri ve kürkten de kaçınmak en iyisidir. İlk eteğinizi ipek, kot, viskon, gabardin veya çok esnek olmayan trikolardan dikmek daha iyidir. Keten etek de dikerken çok fazla zorluk yaratmaz.

Modern kadın kıyafetlerinin en sık yapıldığı çeşitli kumaş türlerini düşünün. Bu tür etek malzemeleri şunları içerir:

Parça kumaş satın alanlar. Kalın pamuk doğal bir kumaştır. Bu kumaş türü, yazlık giysiler dikmek için harikadır. Nefes alabilir ve vücuda hoş gelir.

Keten asil bir malzemedir. Keten etekler genellikle sıcak havalarda giyilir. Yaz aylarında, vücut içlerinde çok rahattır, çünkü keten hava ve nemin geçmesine izin vererek cildin nefes almasını sağlar. Ayrıca kapalı sezon için de uygundurlar.

Kumaş parçası satın alanlar. Kadife inanılmaz güzel bir tuval. Kadife yüzeyinde güzel bir oyun yaratan ince, yoğun bir tüy vardır. Bu tür kumaşlardan yapılan ürünler genellikle abiye olarak sınıflandırılır. Kadife yazlık giysiler için uygun değildir.

Jeans çok yönlü bir malzemedir. Denimden farklı etekler dikebilirsiniz: uzun bir maksi, kısa bir mini – tek kelimeyle, çeşitli modeller. Denim iyi esner, vücudu inceltir, bu nedenle modayı takip eden obez bayanlar için dikiş koleksiyonlarında sıklıkla kullanılır. Denim etekler tüm yıl boyunca giyilebilir.

İpek hafif, doğal bir tuvaldir. Doğal ipek veya viskon, çoğunlukla yazlık kadın kıyafetlerinin dikilmesinde kullanılır. İpek ve viskon etekler güzel, hafif ve akıcıdır. İpek etekler “güneş” son zamanlarda popülerliğinin zirvesinde. Desende parlak, güzel bir gölgeye ve doğal motiflere sahip olmaları gerektiğine inanılıyor.

KUMAŞ PARÇASI SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Kumaş satın alanlar. Yün sıcak ve şık bir malzemedir. Gabardin veya diğer yünlü kumaşlardan yapılan etekler, soğuk kış aylarında giyimin vazgeçilmez özelliğidir. Gabardin, ince ve hafif bir kumaştır, aynı zamanda mükemmel ısı yalıtım özelliklerine sahiptir. Obez kadınlar için etek koleksiyonlarında gabardin ürünleri sıklıkla bulunur, çünkü figür kusurlarını gizler ve herhangi bir kıyafete lezzet verir.

Kadife güzel ve kaliteli bir kumaştır. Kadifeden etek dikerseniz, zarif ve özlü bir kıyafet elde edebilirsiniz. Bu malzeme sıcaklığı korur, şekle güzelce oturur ve kötü şöhretli mütevazı şıklıkla görünür. Fazla kilolu insanlar için kadife bir ürün gerçek bir keşif. Boyuna izler şeklindeki yüzey yapısı nedeniyle, malzeme kadın figürünü görsel olarak inceltir.

Jakar en zarif kumaşlardan biridir. Jakarlı ürünler elittir. Etek dikmek, harika bir hafta sonu kıyafetinin sahibi olmak demektir. Jakardan zemine kadar olan ürünler, diz boyu kadar güzel görünüyor.

Parti kumaş satın alanlar. Atlas pürüzsüz, parlak bir malzemedir. Saten kumaşlar sadece gelinlik dikmek için kullanılmaz – yüzeyin parlaklığı ve asil görünüm, şenlikli etekleri dikmek için saten kullanmayı mümkün kılar. Günlük dikişlerde de kullanılır.

Bu liste ayrıntılı değil. Etek dikmek için hemen hemen her türlü dokuma kumaş kullanılabilir. Ana şey, seçilen kumaşın, etek malzemelerinin genel olarak kabul edilen parametrelerine karşılık gelmesidir; bunlar olmadan, kıyafetin konforunu ve güzel bir görünümünü elde etmek imkansızdır.

KUMAŞ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Etek bakımı

Eteklerin dikildiği kumaşın cinsine göre yıkama, ütüleme, kurutma ve saklama gibi işlemler yapılır.

Spot kumaş satın alanlar. Her durumda, özellikle kadife, ipek, jakarlı ve yün gibi hassas kumaşları elde yıkamak en iyisidir. Denim, pamuklu, fitilli kumaşlar makinede nazik modda yıkanabilir.

Etekleri sadece yanlış taraftan ütülemek gerekir. Kabarık bir eteği veya kıvrımlı bir ürünü, dikey modda özel bir buharlayıcı ile karmaşık baskıları düzeltmek daha iyidir. Ürünleri şifonyer ve dolapların raflarında değil, mandallı askılarda saklamanız gerekir.

Bugün etek kumaşları yelpazesi binlerce ürün içermektedir. Bu çeşitlilik nedeniyle, yeni başlayanların doğru seçimi yapması zor olabilir. Bu durumda, özellikleri bilinen ortak tuvaller kullanmalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın