Astar Kumaş Nedir? Astar Nedir? Astar Fiyatları Polyester Astar

Astar Kumaş Nedir? Astar Nedir? Astar Fiyatları

Kumaş alan. Astar kumaş ne demek? Polyester astar ne demek? Polyester astar kumaş Terletir mi? Kaban astarı ne işe yarar? Öyleyse, astar kumaşının yumuşak olması, kural olarak yapay bir bileşime sahip olması, mekanik hasara karşı dayanıklı olması ve ürünün daha uzun süre dayanması için gerekli olmasıyla başlayalım.

SEZON SONU KUMAŞ ALANLAR

Astar, giysinin şeklini korumasına yardımcı olur ve ayrıca pahalı ürünlere, özellikle ana kumaş şeffafsa zarif ve güzel bir görünüm kazandırır. Adından da anlaşılacağı gibi, ürünün çirkin tarafında yer almaktadır. Bu tür kumaşlar ceket ve pantolon dikmek için vazgeçilmezdir ve ayrıca mont, yağmurluk, kürk mantolar, parkalar, elbiseler vb. İçin kullanılır.

KUMAŞ PARÇASI SATAN YERLER

Bu arada astar için doğru kumaşı seçmek için malzemenin adını ve özelliklerini bilmeniz gerekir. Bu, onunla çalışmayı kolaylaştıracak ve ürünün şekle mükemmel şekilde uymasını sağlayacaktır. Astar kumaşının ne olduğu kavramı, tanımı, fotoğraflı çeşitleri ve isimleri yazımızda sunulmuştur.

Astar, ürünün dikişli tarafına dikilerek üst kumaşı aşınmaya karşı koruyan bir kumaştır. Giysilerde aşağıdaki işlevleri yerine getirir:

 • temel malzemeyi nemden ve ter girişinden korur;
 • ürünün doğru şeklini oluşturur ve korur;
 • dikişli taraftaki dikişleri ve çeşitli kusurları gizler.

KUMAŞ ALAN.

Dikişli tarafı bitirmek için hem doğal hem de yapay kumaş türleri kullanılır. Belirli bir kumaşın seçimi, astarın dikileceği giysiye bağlıdır.

Kilo kumaş fiyatları. İyi bir astar, tüm dikişlerin içten dışa gizlenebilmesi için yüksek yoğunluğa sahip olmalıdır. Bazı giyim türleri ağ astar kullanımına izin verse de.

Atlas kumaş alan

 • tafta astar kumaş
 • şifon astar kumaş
 • saten astar kumaş
 • pamuk astar kumaş
 • viskon astar kumaş
 • polyester astar kumaş

Aynı kumaş, bir kürk manto için astar olarak idealdir. Saten fazla nemi emer ve ürünün doğal tüylerinin ıslanmasını önler.

Tafta, etek veya elbise için idealdir. Maddenin yoğunluğu yüksektir, bu nedenle ondan yapılan ürünler şeklini iyi korur. Kiloyla parça kumaş satanlar. Daha hafif tafta, kabarık elbiseler veya güzelce akan perdelerdeki kombinezonları dikmek için kullanılır.

Zeytinburnu kumaşçılar. Dolgu polyesterli bir ceket için, kolayca çıkarılıp giyilebilmesi önemlidir. Bu nedenle, bu durumda astar için zorunlu bir gereklilik, tamamen pürüzsüz, kayan bir yüzeyin varlığıdır. Daha sonra, her malzemenin ana özelliklerini ve uygulamasını daha ayrıntılı olarak ele alacağız. Öğrenmek için çamaşır makinesinde ceket yıkamak için nasıl buradan öğreneceksiniz.

HAM KUMAŞ ALANLAR

Ana özellikler, uygulama

Parça kumaş alan. Belirli bir ürün için astar malzemesi satın almadan önce, doğal astar kumaşlarının özelliklerinin, özelliklerinin ve bileşiminin nasıl farklı olduğunu karşılaştırmak önemlidir. Bu veya bu malzemenin uygulama kapsamı doğrudan buna bağlıdır.

Astar aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Tafta – hafiflik ve yumuşaklık ile karakterizedir, iyi örtülür. Bir takım özellikleri bakımından doğal pamuğa benzer, statik elektrik biriktirmez;

KİLO İLE PARÇA KUMAŞ SATANLAR

İpek , yüksek mukavemet ve yoğunluk ile karakterize edilen yumuşak, akıcı bir malzemedir, bu nedenle dikişli tarafı süslemek için idealdir. Bununla birlikte, önemli bir dezavantajı vardır: üzerinde çıkarılması çok zor olan estetik olmayan ter izleri kalır;

Saten – düz, kayan ön tarafı olan yoğun kumaş alan. Çift taraflı dimi, manto veya kürk mantoların yanı sıra eldivenler, çantalar ve cüzdanlar için de aynı derecede uygundur. Ek olarak, saten perdelerin dikilmesi için bir malzeme olarak kullanılabilir;

Parça kumaş satanlar. Pamuk doğal, hipoalerjenik ve çevre dostu bir malzemedir. Dikişli tarafın ciltle doğrudan temas halinde olduğu ürünlerde, örneğin iç çamaşırı ve çocuk kıyafetlerini dikerken kullanılması tavsiye edilir;

 • örme astar, iplik ürünleri için tasarlanmıştır. Elastik kumaş hareketi hiç kısıtlamadığından, bu kadar çirkin bir tarafı olan örme ceketlerin giyilmesi çok rahattır;
 • kapitone – yoğun, sıcak ve yumuşak, aynı zamanda kışlık giysiler için bir astar ve yalıtımdır.

Tüm çeşitler iyi higroskopikliğe sahiptir, fazla nemi hızla emer ve kolayca kurur.

Avantajlar ve dezavantajlar

Genel olarak kaplama malzemelerinin avantajları şunları içerir:

 • ürünün şeklini koruma yeteneği;
 • nemi emer;
 • giysilerin aşınma direncini arttırmak;
 • üst kumaşın aşınmaya karşı korunması.

Bu arada, belirli bir kumaş alan malzemesinin avantajları, ürünün türüne bağlıdır. Bu nedenle, örneğin ipek, saten, saten astar en pahalı ve kaliteli olarak kabul edilir. Yüksek derecede nefes alabilir ve üst kısım ile astar arasında hava dolaşımına izin verirler.

PARTİ KUMAŞ ALANLAR.

Bu, ürünün ısı yalıtım özelliklerini artırır. Buna göre, bu tür dikişli taraflar, kürk mantolarda, kışlık montlarda ve ceketlerde sentetik astar kumaşlara (viskon, polyester, naylon) göre önemli avantajlara sahiptir. Çabuk kuruyan sentetikler, ilk sezon ve spor giyim üretiminde daha çok talep görmektedir.

Nasıl seçilir? KİLO KUMAŞ FİYATLARI

Bir arka tabaka seçmeniz gereken ilk işaret, kayan bir yüzeydir. Astar çalışma sırasında deforme olmamalı, ıslandığında kırışmamalıdır. Dikişli tarafı daha yoğun hale getirmek gerekirse, sentetik malzemeleri tercih etmek daha iyidir. Kumaş alan. İzolasyonlu kapitone astar kumaşı, kışlık ve yarı-sezon kıyafetlerinin yanlış tarafını süslemek için uygundur ancak klasik ve eşofman için seçilmemelidir.

Parti kumaş alanlar. Astar seçerken, kumaş alırken de dikkat etmeniz gereken fiyat önemli bir rol oynar. Ucuz, ince, sert kumaş sadece rahatsızlık vermekle kalmaz, aynı zamanda ürünün görünümünü de bozabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın