Astar Alanlar

Astar kumaşının özellikleri. Doğal lifler, sentetik lifler ve bunların kombinasyonları da dahil olmak üzere astar kumaşlarını yapmak için çeşitli elyaflar kullanılabilir. Bir astar kumaş belirli işlevleri yerine getirmelidir:

Stok Astar.

astar alanlar

Astar Alanlar. Kayganlaştırmalı, nem emici olması gerektiği şekilde vücuda yapışmamalı, sıcaklık dengelemeli ve fazla statik almamalıdır. Genel bir kural olarak: Viskon ve asetattan yapılan astar kumaşları, polyester astar kumaşlardan daha az statiktir. Bununla birlikte, polyester elyaflar statik olmayan olarak işlenebilir. Astar kumaşı iyi bir vücut sıcaklığı ve sıcaklık dengesini sağlamalıdır. Aynı zamanda kumaş alanlar giysiyi daha fazla tutuşturmalı ve bakımı daha kolay yapmalıdırlar – hem genel görünüme ek olarak, astarlar da giysinin pratikliğini artıracaktır.

Astar kumaşı çakıllı, nemi emmeli, sıcaklık dengesini yükseltmeli ve statik olmamalıdır. Astar kumaşlarla çalışmak için yararlı ipuçları. Astar kumaşını kesip dikmek biraz beceri gerektirir, çünkü bu kumaşlar genelde çatıllıdır ve çalışırken de değişebilir. Kesmeyi kolaylaştırmak için, kaymaz bir kesim yüzeyi kullanmanız gerekir. Pamuklu veya keten bir bez ideal olacaktır.

Astar Alanlar. Dikerken dikiş iğnelerini kullanarak tek katmanları ekleyin. İpucu: Daha kolay dikiş yapmak için, başları olmayan pimleri kullanın ve dikiş çizgisine dik olan kumaşlarınıza yapıştırın. Bu, iğnelerinizi kolayca dikmenizi sağlar. En iyi 60 büyük evrensel dikiş makinesi iğnesi ve 2,5 mm dikiş uzunluğu ile yüksek kaliteli bir polyester iplik kullanmaktır. Astar kumaşını moda kumaş dikmek isterseniz, iğne ve dikiş uzunluğunu moda kumaşını hesaba katmak için ayarlamanız gerekir.

astar alanlar
astar alanlar

Keserken. Kaymaz bir yüzey kullanmalısınız – İğnelerinizi dikiş çizgisine dikey olarak kumaşınıza yapıştırın – Astar kumaş dikerken: Yüksek kaliteli polyester iplik, üniversal iğne

Moda kumaşla dikerken iğne ve dikiş uzunluğunu ayarlayın

Astar Alanlar. İpucumuz: Hareket özgürlüğü gerektiren bir giysi dikiyorsanız, astar kumaşlarının genellikle esnemez olduğunu unutmayın. Bunun için kumaş alanlar bir astara bir yarık ekleyebilir veya astara bir pelet ekleyebilirsiniz. Astarınızın moda kumaş parçanızdan daha küçük olmadığından emin olmak için yeterli dikiş parası planlayın. İğne ve dikiş uzunluğunu ayarlayın İpucu: Hareket özgürlüğü gerektiren bir giysi dikiyorsanız, astar kumaşlarının genellikle esnemez olduğunu unutmayın. Bunun için bir astara bir yarık ekleyebilir veya astara bir pelet ekleyebilirsiniz. Astarınızın moda kumaş parçanızdan daha küçük olmadığından emin olmak için yeterli dikiş parası planlayın. İğne ve dikiş uzunluğunu ayarlayın İpucu: Hareket özgürlüğü gerektiren bir giysi dikiyorsanız, astar kumaşlarının genellikle esnemez olduğunu unutmayın. Bunun için bir astara bir yarık ekleyebilir veya astara bir pelet ekleyebilirsiniz. Astarınızın moda kumaş parçanızdan daha küçük olmadığından emin olmak için yeterli dikiş parası planlayan kumaş alanlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın